iPhone 5 Üretimine Ağustos’ta Başlanıyor

Morgan Stanley’nin uzmanlarından Katy Huberty’nin hazırladığı son rapora göre Apple, iPhone 5’in üretimine Ağustos ayında başlayacak.

iPhone 5

- iPhone 5'in nasıl bir şeye benzeyeceğini henüz kimse bilmiyor

Seri üretime geçilmesiyle birlikte üretilen telefon adedi hızlı bir şekilde artırılarak üçüncü çeyreğin sonlarına doğru ürün tanıtımı gerçekleşebilir. Apple’ın bu yıl toplamda 72 milyon iPhone satacağı öngörülüyor, bunun birkaç milyonuysa yeni iPhone 5 olabilir. Zaman yaklaştıkça yeni iPhone’la ilgili söylentilerin önüne geçmek mümkün olmuyor; her gün yeni bir özellik ve tasarım haberiyle karşılaşıyoruz.

Önümüzdeki yıl Apple’ın iPhone satışlarında büyük bir artış beklemesi akıllara acaba iPhone’un ucuz sürümü mü geliyor söylentilerini getiriyor. Daha önce iPhone’un gelişmekte olan ülkelerde nispeten ucuz bir modelle pazara gireceği yönünde iddialar öne sürülmüştü.

Son olarak belirtmeden geçmeyelim, aynı raporda Huberty, Apple’ın kendi markasıyla bir TV üretmeyi hedeflediğini de belirtiyor. Böylece geçtiğimiz günlerde internete düşen Apple TV söylentilerine bir yenisi eklenmiş oldu.

Bir cevap yazın