iPhone 5 Eylül Ayında Geliyor

Reuters’ın haberine göre, iPhone 5 Lansmanı Haziran ayında yapılacak. İlk parti iPhone 5’ler ise, Eylül ayında piyasaya sürülecek.

Apple LogoApple, 2007 yılında ilk iPhone cep telefonunu piyasaya sürdüğünden beri her yıl Haziran ayında yeni bir iPhone sürümü çıkarmayı gelenek haline getirdi. Fakat, daha önce de belirttiğimiz gibi iPhone 5’de bu gelenek bozulacak gibi. iPhone 5’de yaşanan gecikmenin sebebini tam olarak bilemiyoruz, ama normalde Haziran ayında piyasaya sürülmesi gereken iPhone 5’in, artık Eylül ayında piyasaya sürülmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yine de Haziran ayında seri üretime yollanacak bir iPhone 5 için bir Lansman yapılmasına bekleniyor.

Tasarım olarak iPhone 4 ve iPhone 5’in birbirine çok benzeyeceği söyleniyor, zaten iPhone cep telefonlarının tasarım olarak birbirine benzediğini biliyoruz. Yalnız daha derine indiğimizde çarpıcı geliştirmeler gözümüze çarpıyor. Reuters’ın iddiasına göre Apple, iPad 2’e güç veren yeni çift çekirdekli 1 GHz A5 işlemcisini iPhone 5’de de kullanmak istiyor. Ayrıca, yeni iPhone 5’de iPhone 4’de görülen anten problemi de çözülecekmiş. Ve Apple, iPhone 5 ile 8 MP bir kamera düşünüyor.

Bir cevap yazın