iPhone 5 Ağustos’ta Değil Eylül’de Çıkacak

Dün Apple’yeni iPhone modelini Ağustos ayında çıkaracağını anlatan bir haber yayınlamıştık. Bu haberden kısa bir süre sonra Bloomberg’in yeni nesil iPhone’a yakın iki kişiden aldığı bilgiye dayanarak yaptığı haber internete düştü. Bu habere göre Apple, iPhone 5’i Eylül ayına kadar çıkarmayacak.

iPhone 5

Aynı haberde iPhone 5’in iPad 2’de kullanılan Apple A5 işlemciye sahip olacağı ve iPhone 4’te bulunan 5 MP kamera yerine 8 MP kamerayla geleceği belirtiliyor. İsmi belirtilmeyen kaynağın aktardığı bilgiye göre Apple, bir sonraki iPad modelini üzerinde de çalışıyor ve test aşamasına geçmiş durumda. Yeni iPad modeli iPhone 4’tekine benzer bir ekranla gelecek ancak çözünürlüğünün ne olacağı belirtilmiyor. Apple’ın yeni çıkacak olan ürünlerinin hepsi iOS 5 işletim sistemiyle gelecek.

Ek olarak Apple’ın ucuz bir iPhone üzerinde çalıştığı da aynı kaynakların verdiği bilgiler arasında yer alıyor. Tasarımı iPhone 4’e benzeyecek olan telefonun gelişmekte olan ülkelerde satılacağı söyleniyor. Ayrıca Apple, son kullanıcıya en iyi kullanım tecrübesini sunabilmek için iPhone 3G ve 3GS’ye olan desteğini yeni iOS 5 ile birlikte sonlandırabilir.

Bir cevap yazın