iPhone 4S 24 Saat İçinde 1 Milyon Ön Sipariş Aldı

Apple ürünleri her zamanki gibi yok satmaya devam ediyor.

iPhone 4S siyah ve beyaziPhone 4S’nin iyi bir satış rakamı yakalayıp yakalamayacağını merak edenler için Apple, internet sitesi üzerinden yaptığı bir açıklama ile (Steve Jobs’un vefatının ardından Apple’ın ilk resmi açıklaması aynı zamanda) iPhone 4S’in bir gün içinde bir milyon ön sipariş aldığını duyurdu.

Önceki nesil iPhone 4’ün bir gün içinde 600.000 ön sipariş aldığını düşünürsek Apple kullanıcıları iPhone 4S’i oldukça sevmiş gibi görünüyor. Apple Ürün Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Schiller’de bu ilgiden oldukça memnun olduğunu söylüyor.

Apple, iPhone 4S lansmanından üç gün sonra ön siparişleri almaya başladı. iPhone 4S, 14 Ekim günü Amerika’da satışa sunulacak. Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile gelecek iPhone 4S’in 16 GB’lık modeli 199 Dolar, 32 GB modeli 299 Dolar, 64 GB Modeli 399 Dolar (kontratlı fiyatlar) etiketiyle satışa sunulacak.

iPhone 5’in duyurulmamasının tüketiciler arasında yarattığı olumsuz hava çabuk dağılmış gibi görünüyor, değil mi?”

iPhone 4S (Siri)

5 Yorum

 1. NighTBlues

  Daha azını beklemiyordum. Belki insanlar iPhone 5 çıkacaktı diye bekliyorlardı ama bu telefon da iyi olacak. Zaten şu anda iPhone 4 herşeyi yapabiliyor. Çok daha iyi telefonlar var piyasada ama ios işletim sistemi ve onun geniş yazılım yelpazesi iPhone’un rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyor. 1 haftadır Galaxy SII kullanıyorum. Telefon çok güzel, çok hızlı ama uygulama fakiri. Android marketten şu kadar uygulama var diyenler olacaktır. Evet var ama symbian uygulamalarına benziyor %90’ı. Jailbreak yapılmış bir iPhone şu anda en iyi telefondur. Bu 1 milyon ön sipariş o yüzden çok normal bir şey.

 2. Ziyaretçi

  jailbreak, korsan fim ve oyun gibi konulardan bahsederken insanların bu kadar rahat olması beni şaşırtıyor açıkçası. Bir markete girip hırsızlık yapmaktan hiçbir farkı yok bence.

  Bir aplikasyonu veya oyunu beğeniyorsanız orjinalini alın ; üstelik iphone4 alacak paranız varsa bu finansal açıdan sizi zorlamaz

  • M. Gökhan Aktaş

   Jailbreak korsan yazılım demek değildir ve şu an için illegal bir durum da değildir. Yani yasalarca jailbreak yaptın diye suçlanamazsın. Jailbreak yapmak iOS’un kısıtlamalarını aşmak demektir. Kırılmış uygulama yüklemezsen ve Apple’ca onaylanmamış/onaylanmış ücretli uygulamaları indirirsen (ve ücretsiz) hiç bir yasayı çiğnemiş olmazsınız.

Bir cevap yazın