iPhone 4’ler Geri mi Çağrılıyor?

İşlerin bu kadar sarpa saracağını kim tahmin edebilirdi ki?

iPhone 4 dışiPhone 4’lerde görülen anten problemini artık herkes biliyor. Telefonun sol alt köşesinde bulunan ve iPhone 4’ü bir arada tutan metal çubukların birleşme noktasına eliniz temas ederse, telefonun anten çekim gücünde gözle görülür bir düşüş oluyor hatta telefon konuşmanız bir anda kesilebiliyor.

Apple, iPhone 4’lerdeki anten problemini kabul etmiş ama bu durumun telefonun yanlış tutulması sonucu oluştuğunu ileri sürmüştü. Hatta Apple’a göre, piyasadaki pek çok cep telefonunda da benzer sorunlar var.

Şimdiye kadar üç maymunu oynayan Apple, artık bu sorunun ciddiyetinin farkına varmış gözüküyor. Ve görünüşe göre Apple, her an iPhone 4’leri geri çağırabilir.

Apple’ın 16 Temmuz’daki daha önceden planlanmamış basın toplantısı da bu ihtimali daha da kuvvetlendiriyor.

Ortada iki ihtimal var; ya Apple, iPhone 4’lerdeki anten hatasını yazılım ile düzeltmenin bir yolunu buldu (ki bu çok düşük bir ihtimal), ya da şimdiye kadar satılan 1.7 milyon iPhone4 geri çağrılacak.

Yarın basın toplantısı sırasında Steve Jobs’un yüzündeki ifadeyi ve iPhone 4 problemini anlatırken kuracağı sözleri merakla bekliyorum (muhteşem, inanılmaz bir hata yapmışız).

iPhone 4 yanlış tutuş

Bir ara geri yollarsın zaten para vermemiştin 🙂

Bir cevap yazın