iPhone 4G’nin İçkapağı Çin’de Mi Satılıyor?

Bu Apple’ın hiç mi hiç hoşuna gitmeyecek.

İlk iPhone 4G benim olsun diyorsanız tembelliği bırakıp parçalarını teker teker satın alıp birleştirmeye bakın. Geçen ay tükel sitelerinin birinde iPhone’un sim kartı yuvası gösterilmişti. Şimdi de aynı sitede dördüncü nesil iPhone’un içkapağının China Ontrade’da satılmaya başlandığı söyleniyor.

iPhone 4G İçkapak

China Ontrade parçayı size 5-12 gün arasında ulaştırabileceğini ifade ediyor ve dahası iPhone 4G’nin arka kapağını da çok yakında siteye ekleyeceklerini müjdeliyor. İçkapağın boyutları 113.5 x 57.3 mm ve bu haliyle iPhone 3GS’den biraz daha dar olacağı belli olmakta.

Normalde Apple’dan resmi bir açıklama gelmedikçe yeni nesil iPhone söylentilerinin gerçekliğine şüpheyle yaklaşırız fakat Gizmodo bu şirketin daha önce de iPhone 3G’nin ekran panelini “gerçekten” ele geçirdiğine dikkat çekiyor. Üstelik China Opentrade bunu Apple iPhone 3G’yi resmen duyurmadan bir ay önce yapmıştı. Bu durumda iPhone 4G’nin de çok yakın bir zaman içerisinde karşımıza çıkıp çıkmayacağı sorusu takılıyor. Öte yandan uzman çevreler yeni nesil iPhone akıllı telefonunun çıkışının 8 ayı bulabileceği yönünde tahmin bildiriyorlar.

Bir cevap yazın