iPhone 4 Satın Almak İçin 4 Farklı Yol

Seçenek 2: Teknoloji Marketleri

Gold teknoloji marketinin internet sitesine girdiyseniz bir süredir “iPhone 4 ilk bizde” ibaresi ile karşılaşmışsınızdır. İlk getirmek ve satmak bazen oldukça kar getirebilir. Ancak kimin için? Tabii ki satıcı için. Çünkü 2800 TL’ye yakın fiyatlarda satışa çıkan iPhone 4, GSM şirketlerinin de bu satış işine girmesi ile fiyatları oldukça düşürdü. Bu durumda iPhone 4 2300 TL gibi daha makul(!) fiyatlara çekildi. Bu anlattıklarımız Gold teknoloji marketi için geçerli.

iPhone 4 dış

Teknoloji marketleri “ilk bizde” demeyi sever. Bunu Türkiye’ye çok ses çıkarmadan giren bir başka dev olan Best Buy da seviyor. Çünkü “ilk bizde” ibaresi hala Best Buy’ın internet sitesini süslüyor (ilk kimde acaba?). iPhone 4’ün fiyatı Best Buy’ın web sitesinde yazmıyor. Çünkü Gold gibi Best Buy internet sitesinden satış yapmıyor. Ancak internet sitesindeki broşüründe yazılana göre, peşin fiyatına Axess kredi kartına 10 taksit ve bir ay erteleme ile satın alabilirmişiz. Fiyat için bir Best Buy teknoloji marketine gidebilir ya da telefon ile Best Buy satış ekibinden bilgi alabilirsiniz. Kulağımıza gelen fiyatlar kesin olmamakla birlikte 1600 TL civarında.

Üçüncü mağaza ise Electro World teknoloji marketi. Electro World ise Best Buy ile aynı zamanda yani 24 Eylülde stoklarına iPhone 4’ü sokmuş görünüyor. Peki, fark ne? Farkı taksiti. Axess kredi kartı yerine World ya da Card Finans kredi kartı sahibiyseniz peşin fiyatına 10 taksit seçeneği ile iPhone 4 sahibi olabilirsiniz. Electro World için kulağımıza gelen fiyatlar ise yine kesin olmamakla birlikte 1600 TL civarında.

Burada bahsettiğimiz fiyatlar Gold teknoloji marketi hariç duyumdan ibaret olup sadece iPhone 4 16 GB modeli için geçerlidir.  Eğer sizde fiyat konusunda bilgi sahibi iseniz bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

6 Yorum

 1. Ziyaretçi Hüseyin

  iPhone 3GS kullanıcısından…iPhone internet olmadan bir hiç kesinlikle internetin paketle satın alın ve en çok kullanacağınız alanda hangi operatörün 3g olduguna bakın 2g internet ölüm.ucuz olsun diye konuşma paketini küçük tutmayın sonradan rahat kullanayım derseniz fazlasıyla parasını oduyorsunuz .genelde orta paketler kullanım düşünüldüğünde tecrübemiz söyleyeyim daha mantıklı.karar sizin hayırlısı …

 2. Tarık Çakal

  Merhaba burada verilen fiyatlar turkcell için gerçeği yansıtmamaktadır. buyrun adım soyadım o derece güveniyorum söylediğime ben ilk günden beri iphone laacak düzgün bir tim bulamadım. nereye gitsem 1700 tl 1750 tl 1800 tl arayıp turkcell e şikayette bulunduğunuzda isteyen istediği fiyata satar o 805€ bizim önerdiğimiz fiyattır şeklinde bir cevap alıyorsunuz. tim ler kafalarına göre satış yapıyor. avrupa yakasında bir tim de ise elinde telefonun olmadığı şu an piyasada bulsak bile almamamız gerektiği haftaya pazartesi gelecek olan 2. parti telefonların 2. bir sürüm olduğu ilk satılan telefonların hat problemlerinin olduğunu ve gelecek modelde böyle bir problem olmadığını söyledi. bizde arkadaşla dumur olup çıktık . adam  öyle böyle sallamadı, adam konuştukça biz birbirimize bakıyoruz. bu ülkede düzgün bir satış bile yapamayan sözde büyük, özde ballak zihniyetli operatorlerimiz yüzünden böyle garip adamlarla muhattap oluyoruz. turkcell kontratlı satılsın diye kota koymuş kota dolana kadar satmayan birçok yer vardı. sonuçta ben  nerdeyse 1 haftadır alamadım bu telefonu artık vazgeçtim zaten, turkcellden almayacağım en azından.

 3. emrq

  piyasada yokki alabılmek içn talep formu doldurup sıraya gırmemnz gerek onunzde 100 den fzla kişi warken ve haftada sadece 1 tane getırdıklerını dusunursek almak cokda kolay deıl .. ‘ almak ıcın guvenılır 1 yol bılen warsa bılgılendırırse sevınırım ..

 4. yunus demir

  cep telefonu şebekelerinden dürüst ve tüketici hakkına saygılı olanı malesef yok.. al birini vur ötekine.. turkcell ve vodafone abonelerini kandırmak için laf işgüzarlığından başka bir şey yapmıyorlar.. özellikle Iphone4 alan ve adı üzerinde 4×4 full pakete dahil olup sınırsız inernet abonesi olan biri olarak çılgına dönmüş durumdayımm.. heryerde sınırsız internet diyor ama uygulamaya gelince adil kullanım hakkı diye bir GB ile sınırdırılması insan kandırmanın daniskasıdır. bu kadar dürüstlerse neden başta 1 GB demiyorsunuz? neyin kandırmacası bu..yazıklar olsun size ki bu milleti aldatıryosunuz.. bizde enayi gibi tuzağınıza düşüyoruz.. suçlu olan siz değil biziz..

Bir cevap yazın