iPhone 4 OS Yayınlandı (İndir)

Apple, iPhone 3GS ve iPhone 4 için birçok yeni özellik barındıran iPhone 4 OS’u indirime sundu.

Daha önce Apple’ın iPhone 4 OS tanıtımını haber yapmış ve iPhone 4 OS ile gelecek yeni özelliklere kısa bir bakış atmıştık. Apple, söz verdiği gibi iPhone 4 OS’u indirime sundu. Şimdi iPhone 4 OS ile gelen özelliklere daha detaylı bakabililiriz.

Yeni Özellikler

iPhone 4 OS ile gelen en önemli özelliklerden biri kuşkusuz çoklu görev desteği. Bu sayede programlarınızı kapatmadan yeni bir program açabileceksiniz. Çoklu görevin bir diğer avatanjı ise programlar arasında çok daha hızlı geçiş yapabilme imkanı sunması.

iPhone 4 OS ile gelen bir diğer özellik artık arka plana duvar kağıdı resmi koyabiliyoruz.

Apple, iPhone 4 OS ile klasör sistemine de el atmış. Klasörler daha derli toplu artık. Ayrıca oyun klasörü de iPhone 4 OS ile geliyor.

iPhone 4 OS iMovie

Kamera ve Video

iPhone 4 ile 720p 30 FPS video çekmek mümkün. Ayrıca çektiğiniz videoları düzenlemek de mümkün. Fakat bu özellikler için iMovie programını satın almalısınız. Fiyatı 5 Dolar.

Arama

Safari tarayıcısı için Bing arama motoru varsayılan olarak geliyor. Fakat isterseniz Google ve Yahoo arama motorlarını da seçebiliyorsunuz.

iPhone 4 OS iBooks

iBooks

Apple, iBooks platformunu daha da genişletiyor. e-kitaplarınız için bir PDF okuyucusu geliyor (Adobe değil). iBooks mağazasına girip istediğiniz kitabı satın alabiliyorsunuz. Eğer bir kitabı daha önce satın almışsanız tekrar indirmek için ücret ödemeniz gerekmiyor.

iPhone 4 OS’u yüklemek için buraya tıklayıp iTunes 9.2’i yükleyin. iPad, destekleyen iPhone ve iPod’unuzu PC veya MAC’e bağlayın ve işletim sistemini güncelleyin.

kaynak: Neowin.net

1 Yorum

Bir cevap yazın