iPhone 4, iPhone 3GS ve iPad 2 Kullanıcılarına Kötü Haber

Apple, sadık müşteri kitlesinin iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPad 2’den vazgeçmesini bekliyor gibi görünüyor. Bu yorumumuzun sebebi, firmanın yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 6’nın en önemli nimetlerinden 3GS ve iPhone 4 sahiplerinin faydalanamayacak olması.

Mahrum kalınacak özellikler arasında; haritalar uygulamasındaki sesli yönlendirmeli navigasyon sistemi, FaceTime  uygulamasındaki şebekeler üzerinden görüşme yapılamayıp sadece WiFi’dan yararlanılabilmesi, yenileştirilmiş kişi ayarları, yeni fotoğraf paylaşım sistemi, VIP List ve çevrim dışı okuma ve Siri yer alıyor.

Yani, iOS 6’dan tam anlamıyla faydalanmak için iPhone 4S telefon veya yeni iPad (iPad 3) tablet bilgisayar sahibi olmak şart.

 

11 Yorum

 1. Kazım

  işte bundan nefret ediyorum ya her yeni çıkan şey için yeni bir elektronik cihaz alınması gerekiyor.Buna bütçemi dayanır kardeşim.Eskiden böyle birşey yoktu. Teknoloji gelişince böyle kötü şeyler de ortaya çıkıyor işte.Off bea. İOS6’ya çok fazla şikayet gelecektir tahminimle. İnşallah bir dahaki tabletlerde yada telefonlarda böyle bişey olmaz. Olursa bir İOS6 hayranı olarak artık bunu bırakacağım ve rakip takım Galaxy’ye geçeceğim. Şunun gibi bişey buda bir Celtic’li olarak Glasgow rangers yada ne diyeyim manchester united man city fb gs neyse işi futbola dökmeyelim. İOS6’nın böyle gitmesini istemem ama elimden gelen bişey yoq napalım

 2. ioz

  apple bu kadar güvenen arkadaşlar var. Onlar olmasa apple nasıl bu kadar zengin olabilirdi ki ?

  200$ mal olan telefonu 1000$ a alıyorsun. Yeni işletim sistemi çıkınca da telefonu değiştirmek lazım.

  her 2 senede 1000$ öde arkadaşım. apple savunucusu olmak kolay değil.

 3. Tahir Kahraman

  Sırf gösteriş için 2000 liraya özellikleri kısıtlanmış donanımı vasat cep telefonu alan elmaseverlere haktır…
  Eski bir iphone kullanıcısı olarak söylüyorum ki, telefon hem yavaş, hem de bir işe yaramıyor.
  Bir video ya da mp3 yükleyeceksiniz, gidip bir apple programı kurup, eşitleyip encode edip yükleyebiliyorsunuz(!) Hala flash desteği yok, 4s’deki grafik yongası ve işlemci bile 1 yıl önce aldığım Android telefondan yavaş…

 4. Metin

  Apple bunu şunun için yapıyor; yeni çıkan bir işletim sistemini eski makinalara kurulduğunda performans düşüyor, cihaz yeni sistemin getirdiği yenilikleri karşılayabilecek donanıma sahip olmuyor.Örneğin 3GS’e ios 6’yı bırakın ios5 bile kursanız performans sorunları oluşacaktır. Apple’da yazılım ve donanım birliktedir, performansı bunun sayesinde yakalıyorlar. Eğer performans düşerse Apple’ın adıda lekelenir.
  Bu aslında şuna benzer birşey; celeron makinaya vista kurarsanız nolur? çalışmaz yada desteklemez bu da onun gibi.
  Savunma amaçlı yazmıyorum Apple fanatiğide değilim, olayın her iki tarafınada bakmak gerekli diye düşünüyorum.

  • Nur

   Herşeyden önce, teknolojinin gelişmesi, ürün çeşitliliği harika, mükemmel.Ama bizim cebimizdeki paranın alım gücü de belli arkadaş.Bir (1) yıl önce çok sevip, çok beğenip, bayılarak aldığım telefonun daha tadını çıkartamadan eskidiğini, teknolojinin geliştiğini ve ona ulaşacak maddi gücüm olmadığını görmek beni artık üzüyor.
   habire para yatırmam mümkün değil.üzülmek te istemiyorum artık.
   Bunun anlamı elimdeki telefonla kalmak değil ama.yalnızca belli özellikleri olan ucuz bir telefon almak.Artık bu sömürü oyunlarına DUR! demnin vakti geldi.Hatta geçti.yeter.

   • Berk Öncü ÖNCÜL

    Kusura bakma ama maddi durumum yetmez diyosun ve hala Apple kullanmak istiyorsun. Bak tamam ben de isterim daha uygun fiyata olmasını ama adamlar zorla sana bu telefonu/markayı al demiyorlar. Onlar kaliteli ürün üretmeye çalışıp para kazanmaya çalışıyorlar. Sen de gelişmiş yazılımı olan bir Android cihaz (LG Nexus 4) alabilirsin ve istediği zaman rom yükleyerek güncelleyebilirsin.

 5. ahmet

  Apple bunu hep yapıyor çünkü aç gözlü bir firma .Siz iphone ve ipad ile tanıyorsunuz apple’ı ben yıllardır iş yerimde kullanıyorum .G5 power pc makineme flash bile yükleyemiyorum sebebi apple eski işletim sitemlerine yazılım yazdırtmıyor hep son sürüm işletim sitemine yazılmasını istiyor üstelik senede bir işletim sistemi çıkartıyorlar .İphone da ise basit bir harita uygulamasını bile kullandırmıyor .Para basıyorlar ama hala açgözlüler .

Bir cevap yazın