iPhone 4 Anten Problemi Yazılım İle Çözülemiyor

Apple, iPhone 4’lerde görülen anten probleminin yazılım güncelleştirmesi ile çözülemeyeceğini kabul etti.

iPhone 4 dışiPhone 4’lerde görülen düşük anten çekim gücü problemi gittikçe daha karmaşık bir hal alıyor. Apple, ilk başta bu sorunu kabul etmese de durumun vahameti gittikçe daha çok ortaya çıkıyor.

Merak edilen bir diğer konu ise, iPhone 4’lerde bir tasarım mı, yoksa donanım problemi mi olduğu? Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 4 anten sinyal göstergesinin hatalı olduğunu söyleyip yayınlayacakları bir yazılımla bu sorunu çözeceklerini söylemişti.

Tabi bu açıklama ister istemez acaba iPhone 4’lerde sadece bir yazılım problemi mi var diye sormamıza neden olmuştu. Fakat Apple, düşük anten çekim gücü sorununu yazılım ile çözülemeyeceğini, yayınlanacak güncellemenin sadece antel sinyal gücü göstergesinde görülen bir hatayı düzelteceğini açıkladı.

Ufak bir anten probleminin Apple’ın başına ne işler açtığını görmek gerçekten ilginç. Bakalım bu sorun daha ne gibi ilginç gelişmeleri beraberinde getirecek?

kaynak: neowin

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    “Ufak bir anten probleminin Apple’ın başına ne işler açtığını görmek gerçekten ilginç.”

    Bu sözünüz iğneleme değilse anten problemi küçümsenecek bir durum değil, sonuçta çekmedikten sonra ben napacam telefonu…

  2. goro

    Apple bu konuda çok despot davranıyor, cihazları geri çağırması gerekebilir ama herkesin sıkıntısını çektiği arızayı başta kabul etmeyerek çok büyük marka kaybına uğradılar, sıkıntıyı tez çözmezlerse cihazları geri çağırmaları gerekir, yıllarca uğraş marka yap, bir işte bu denli sınırsız güven bunalımına sok. İyi gitmiyor.

Bir cevap yazın