iPhone 4 Anten Problemi Önceden Tahmin Edilmişti

Danimarka Aalborg Ünversitesinden anten uzmanı Profesör Gert Frølund Pedersen, iPhone 4’lerde görülen anten sorununu önceden tahmin etmiş.

Apple iPhone 4 siyahEvet iPhone 4, sorunlarına rağmen büyük bir satış başarısı yakaladı; fakat iPhone 4’ü ilk gün alanların hiç biri telefonu metal yüzeyinden tuttukları zaman antenin çekim gücünde dramatik bir azalma olacağını bilmiyorlardı. iPhone 4 sahipleri, bu sorunu önceden bilselerde yine de iPhone 4’e bu kadar para sayarlar mıydı bilinmez ama Aalborg Üniversitesinden Profesör Gert Frølund Pedersen, iPhone 4 tasarımı ile ilgili şüphelerini ve düşük anten gücü sorununu önceden kestirmeyi başarmış.

Gert Frølund Pedersen, 10 Haziran’da comon.dk internet sitesine verdiği söyleşide iPhone 4’ün tasarımı anten çekim sorunlarına yol açabilir demiş.

Pedersen, “insan dokunuşu antenler üzerinde önleyici bir etki yapabilir. Antene dokunduğunuz zaman anten üzerindeki enerji ısıya dönüşüyor ve yok oluyor diyor.”

Steve Jobs’ın iPhone 4 tanıtımı sırasında yaşadığı WiFi sorunun da bu yüzden kaynaklandığı söyleniyor.

Son olarak Pedersen, bunun bir tasarım problemi olduğunu ve bu sorunun ancak iPhone 4’e ikinci bir anten takılarak çözülebileceğini söylüyor.

Steve Jobs, konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu. “Profesör olmuş ama oda telefon tutmayı bilmiyor” diye bir açıklama yapar mı Jobs? Yapar mı yapar…

Bir cevap yazın