iPhone 3G Türkiye’de – Fiyatlandırma ve Paket Karmaşası

Turkcell İle IPhone 3G Sahibi Olsak?

Turkcell İle IPhone 3G Sahibi Olsak?

Turkcell oyuna sonradan dahil olmasına rağmen Türkiye’deki yasal iPhone satışlarının büyük kısmını gerçekleştirme başarısını gösterdi. Bunda Turkcell’in pazarlama departmanlarının başarısının da büyük payı var: 26 Eylül saat 00:00’da Vodafone ve Turkcell satış noktalarında iPhone satışı başlarken insanların ilgisi çoğunlukla Turkcell’in çekilişle dağıtacağı 50 iPhone 3G üzerindeydi, dolayısıyla “cimri” Vodafone Turkcell’in aksine beklediği kalabalığı yakalayamadı.

Turkcell’den alacağınız iPhone 3G için ödemeniz gereken aylık miktarlar www.turkcell.com.tr’de KDV ve ÖİV dahil olarak kullanıcıların bilgisine sunulmuş:

Küçük Paket:
Cihaz Ücreti 8/16 GB: 279/479 YTL
Aylık Paket Ücreti: 91 YTL
Pakete aylık 150 dakika görüşme, 150 kısa mesaj, sınırsız internet ve Turkcell Gold üyeliği dâhil.

Orta Paket:
Cihaz Ücreti 8/16 GB: 189/379 YTL
Aylık Paket Ücreti: 139 YTL
Pakete aylık 500 dakika görüşme, 500 kısa mesaj, sınırsız internet ve Turkcell Platinum üyeliği dahil. Bunlara ek olarak, Orta Paket ile iPhone 3G satın aldığınızda tüm Turkcell’lilerle hafta sonu ücretsiz konuşabiliyorsunuz.

Büyük Paket:
Cihaz Ücreti 8/16 GB: 0/195 YTL
Aylık Paket Ücreti: 176 YTL
Pakete aylık 1000 dakika görüşme, 1000 kısa mesaj, sınırsız internet ve Turkcell Platinum üyeliği dâhil. Bunlara ek olarak, Büyük Paket ile iPhone 3G satın aldığınızda da tüm Turkcell’lilerle hafta sonu ücretsiz konuşabiliyorsunuz.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • Turkcell sözleşmeleri 18 aylık olarak yapılıyor.
  • Sınırsız internet’e aldanmayın! Turkcell’in sınırsız internet dahil diyerek pazarladığı paketlerdeki internet 3 GB kotalı EDGE bağlantısı.
  • Küçük paket ile 31.12.2008 tarihine kadar, orta ve büyük paketlerle ise 18 ay boyunca hafta sonları Turkcell’lilerle ücretsiz konuşma imkanınız var. Tabii bu da sınırlı: her ay 2000 dakika.
  • Diyelim ki paketlere dahil dakikalar bitti ve konuşmaya devam etmek istiyorsunuz. Bu durumda konuştuğunuz dakika başına “BizBize Herkesle tarifesinin paket aşım ücreti olan KDV ve ÖİV Dahil 0,545 YTL’yi” ödeyeceksiniz ki bu rakam şu anki şartlarda gerçekten çok yüksek.
  • Aynı şekilde, paket içeriğindeki internet kullanma hakkınızı (sınırsız diye lanse edilen fakat 3 GB kotalı olan internet) aştığınızda ise indirdiğiniz her MB için Paket aşım ücreti 0,15 YTL ödemek durumunda kalacaksınız. Örnek olarak, paketinizi aştıktan sonra indireceğiniz MP3 formatındaki bir şarkı, size yaklaşık 0,75 YTL’ye mal olacak.
  • Turkcell Gold ve Platinum üyelikleri ise Turkcell’in seçkin müşterilere sunduğu bir takım imkânları içeren bir sistem. Yolda kalan arabanızı çekip tamir ettirmekten tatil organizasyonuna kadar yardım eden bu sistemle ilgili ayrıntılı bilgi için bu sayfaya bakabilirsiniz.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın