iPhone 3G Türkiye’de – Fiyatlandırma ve Paket Karmaşası

Resim Kaynağı:  Ceplab

Resim Kaynağı: Ceplab

Uzun zamandır Türkiye’deki operatörler iPhone’u getirmek için yarışıyorlar: Vodafone önce davranıp Haziran 2008 civarı talep toplamaya başlamıştı. Daha sonra yarışa Turkcell de katıldı ve iPhone 3G’yi Türkiye de satacağını açıkladı. İlk açıklanan tarihten beri geldi gelecek diye heyecanla beklenen iPhone sonunda yasal yollardan Türk teknoloji severleri ile buluştu.

Buluştu fakat beraberinde pek de alışık olmadığımız farklı bir ödeme sistemi de getirdi: iPhone sözleşme ile satılacaktı. Operatörler ilk günlerde yeteri kadar bilgilendirme yapamamış olacak ki forumlarda ve internet sitelerinde konuyla ilgili kafa karışıklığını belirten onlarca konu görmek mümkün oldu. Ayrıca pek de özenli hazırlanmamış, aceleye gelmiş sözleşmeler yanlış anlamaları da beraberinde getirdi.

Bu yazımızda iPhone 3G Türkiye fiyatlandırmasını ayrı ayrı operatörler bazında inceleyeceğiz. Sözleşmelerde ufak ufak yazılmış önemli ayrıntıları büyüteç altına alacağız, Türkiye’den iPhone satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaları da masaya yatıracağız.

Karmaşaya hoş geldiniz!

Resim Kaynağı:  Ceplab

Resim Kaynağı: Ceplab

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın