iPhone 3G S Tamir Rehberi

Kutu İçeriği

Kutu İçeriği

iPhone 3G ile neredeyse aynı: Kulaklık, USB şarj aleti, Kullanım kılavuzu, SIM açıcısı ve elbette telefonun kendisi. Bizim elimizdeki örnek siyah renkli ve 16 GB kapasiteli.

Birinci Adım

iPhone 3G S Tamir Rehberi

iPhone’un alt kenarında iki tane küçük vida bulunuyor. Yıldız tornavidayla bu vidaları çıkarın. iPhone 3G S’nin LCD panelini havaya kaldırmak için araya tornavida falan sokmayın, güzelim telefonunuz çizilebilir. Onun yerine araba camlarına yapıştırdığınız vantuzlu bir askıdan faydalanabilirsiniz. Veyahut telefonu ters çevirin ve hafifçe silkeleyin. Açıkçası bu işi en rahat vantuzlu askıdan faydalanarak yapabilirsiniz. Yalnız LCD paneli kaldırırken sakin ve dikkatli davranın. Zira LCD panel birkaç kabloyla içeriye bağlı. Eğer ani bir hareket yaparsanız koparıverirsiniz kabloları.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

1 Yorum

  1. Engin Kantar

    selam   5. aşamada yer alan kulaklık höparlör setinin ana karta bağlantı yapmasını sağlayan baskı devre kabloyu kopardım ))  cihaz gayet güzel çalışıyor ancak kulaklıktan ses alamadığım için hoparlörü açıp yada harici kulaklıkla kullanabiliyorum . bu parçayı bulma şansım varmı hiç araştırmadım. ilk olarak sitenizi ziyaret ediyorum . bu konuda yani o parçayı bulma konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz . teşekkürler

Bir cevap yazın