iPad 2’nin Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Türkiye’nin tek yetkili Apple distribütörü Bilkom, merakla beklenen iPad 2’i 29 Nisan Cuma günü resmi olarak, Japonya ile aynı anda Türkiye`de de satışa sunacak. iPad 2’lerin tüm modelleri siyah ve beyaz renk seçenekleri ile 1080 TL’den başlayan uygun fiyatlarla…

iPad 2’nin tüm modelleri; Bilkom tarafından sağlanan satış sonrası destek, servis ve 2 yıl garanti avantajıyla 1080 TL (KDV dahil)’den başlayan fiyatlarla, 29 Nisan Cuma günü saat 10:00 itibari ile  5 ilde 51 noktada satışa sunulacak.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Adana illerindeki Apple Premium Reseller Mağazaları ve Bimeks, Darty, Electroworld, Mediamarkt, Teknosa, Media-Saturn ve Vatan mağazaları ile 100’den fazla yetkili Apple satış noktasında iPad2’lerin tüm modellerini uygun fiyatlar ile bulabilmek mümkün. 

iPad 2 modellerinin tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ise şöyle;

Apple iPad 2

Model

 

16GB

 

32GB

 

64GB

 

Wi-Fi

1080 TL

1332 TL

1549 TL

Wi-Fi 3G

1367 TL

1619 TL

1835 TL

iPad 2’nin ilk nesil iPad’e göre avantajlarını hatırlatmak gerekirse;

  • %33 daha ince.
  • %15 daha hafif.
  • Yeni çift çekirdekli A5 işlemcisi ile çok daha hızlı. 

iPhone 4’ten bile daha ince! iPad 2’nin dizaynı bir önceki versiyona göre yüzde 33 daha inceldi. 8,8 mm’lik ölçüsüyle iPhone 4’ten bile daha ince.

80 gram daha hafif! İlk versiyon 680 gramdı, yeni modelde ağırlık 600 grama indi.

İki kat daha hızlı! Çift çekirdekli 1GHZ Apple A5 işlemci ile iPad 2 iki kat daha hızlı.

İki Ayrı Renk Alternatifi; iPad 2, ön yüzü beyaz ve siyah olmak üzere iki ayrı renk seçeneğiyle geliyor. Arka kısım, bir önceki gibi gri renkte alüminyum.

İki Kamerası İle HD Kayıt Yapılabiliyor! iPad 2, ön ve arka yüzeyde iki kamera ile geliyor. Ön yüzdeki kamera VGA kalitesinde video kayıt yaparken, arka yüzeyindeki kamera 720p HD video kayıt özelliğine sahip.  


Face Time Uygulaması; Face Time programı ile iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac kullanıcıları arasında görüntülü konuşma özelliği ve Photo Booth ile farklı efektler kullanarak video kaydetme özelliği de yenilikler arasında. 

Rengarenk Smart Cover`lar:  iPad 2 için özel olarak tasarlanmış yenilikçi Smart Cover, ince ve hafif profilini korurken iPad ekranı için de koruma sağlıyor. Takmayı ve çıkartmayı kolaylaştıran, kendi kendini hizalayan eşsiz bir manyetik menteşe ile tasarlanan iPad 2 Smart Cover, açıldığında otomatik olarak iPad 2’yi uyandırıyor ve kapandığında otomatik olarak uyutuyor. 9 farklı renk seçeneği ile ekranı temiz tutmaya yardımcı olmak için yumuşak bir mikro fiber astara sahip olan Smart Cover, aynı zamanda yazı yazmak veya video görüntülemek için stand şeklini de alıyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın