iPad 2 Üretimi Şubat, iPhone 5 Üretimi Mayıs Ayında Başlıyor

iPad 2 ve iPhone 5 üretim bandına geçiş yapmak için gün sayıyor.

Apple iPadHer altı ayda bir ekran kartı değiştirmek zorunda kaldığımız günleri hatırlıyor musunuz? Konsolların oyun sektöründe öncü haline gelmesinden sonra, o devir biraz geride kaldı, ama şimdi de her 6-12 ayda bir cep telefonu yenileme dönemi başladı. Apple, her sene ürünlerini yenilemeye bayılıyor, ve ürün yenileme serisine iPad de takıldı.

Çin’de faaliyet gösteren bir ticari gazeteye göre Apple, iPad 2 üretimi için Şubat, iPhone 5 üretimi için Mayıs ayını uygun görmüş. Yine aynı kaynağa göre, iPad 2 gelecek ay sınırlı sayıda üretilecek, yılın ikinci çeyreğinde ise üretim bandından çıkan iPad 2 hacmi artış gösterecek. Apple’ın en büyük üretici ortağı ise yine Foxconn.

Ortada dolaşan söylentiler iPad 2’nin  2048 x 1536 çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacağını söylese de, uzmanlar, böyle bir çözünürlüğün ancak iPad 3 için mümkün olduğunu ve günümüzün tabletleri için bu çözünürlüğün abartılı olacağını söylüyor. Yine de iPad 2’nin ilkinden daha yüksek çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip olacağını söylüyoruz. Bakınız, tarih tekrardan ibarettir (iPhonelar).

Mayıs ayında seri üretimine başlanması beklenen iPhone 5’in de 2011 Haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

iPad ile tablet pazarının %90’ını kontrol eden Apple için 2011 kolay geçmeyecek, çünkü 2011 yılında farklı markalardan en az 40-50 tablet çeşidi piyasaya sunulacak. 

Bir cevap yazın