iOS 6.X Sürümü İçin Untethered Jailbreak Yayınlandı ve Jailbreak Nasıl Yapılır?

Apple dünyasında heyecanla beklenen “Jailbreak”, iOS 6.X sürümü için bütün mobil Apple cihazlarına sonunda çıktı.

iOS 6 Untethered Jailbreak

Artık cihazınızda A4 işlemci ya da A5/A6 işlemci ve türevi bulunup bulunmadığına bakmadan telefonunuza, iPad’inize (iPad Mini dahil) veya iPod’unuza jailbreak yapabilirsiniz. evasi0n ekibi tarafından hazırlanan jailbreak http://evasi0n.com sitesinde indirmeye sunuldu. Bu siteden Linux, Mac OS X ve Windows için çalışan jailbreak uygulamasını çekerek aşağıda anlatacağımız şekilde iDevice’ınızı özgür bırakabilirsiniz.

İlk adım: İlk önce hemen cihazınızın yedeğini alın. Yedeklemeyi iTunes üzerinden bilgisayarınıza yapabileceğiniz gibi, iCloud ile telefon üzerinden Apple server’ına da yedekleme yapabilirsiniz. Hemen ardından…

 • Cihazınızın iOS sürümü 6.X (6.0, 6.0.1, …, 6.1) değilse cihazınızı en güncel sürüm olan iOS 6.1’e güncelleyiniz (iTunes bu işi halleder).
 • Güncellemeden sonra cihaza geri yükleme yapılacak, bekleyiniz…
 • Bu adımdan sonra iDevice’ınıza bağlı olan bütün uygulamaları kapatın (iTunes, ,iTools vs…).
 • Cihazınızda “Parolayla Kilitle” özelliği açıksa, kapatınız.
 • http://evasi0n.com sitesinden size uygun jailbreak’i indirin.
 • İndirdiğiniz uygulamayı her ihtimale karşı (Windows Vista/7 kullanıcıları için) yönetici olarak çalıştırın. Jailbreak uygulaması çalışmada sorun çıkarırsa, virüs programınızı işlem bitene kadar devre dışı bırakın.

evasi0n

 • Şimdi açtığınız uygulama üzerindeki “jailbreak” düğmesine basıp bekleyin.
 • Bu esnada cihazınız kapanıp açılacak ve açılmasını bekleyeceğiz (burada jailbreak işlemi bölüm bölüm ve adım adım ilerleyecek).
 • Bir süre sonra aşağıdaki fotoğraftaki uyarıyı alacaksınız. Bu uyarıdan sonra cihazınızın kilidini açıp “Menü” içerisine gelmiş olan “Jailbreak” isimli logoya tıklayacağız. Bundan sonra işlem devam edecektir.

evasi0n_2

 • Ve son bir restart, Cydia yükleniyor ve biraz sabır… Tebrikler artık cihazınız özgür!

evasi0n_3

7 Yorum

 1. neo

  4s ios 6.1 telefonuma dediklerinizi aynen uyguladım telefon açılışta elma logosunda takılı kalıyor. Home + Pover tuşuyla ancak açabiliyorum. Acaba nedeni nedir. Düzeltebilir miyim ?

 2. Metinkaleli

  Samsung alarak her sürüm cıkışındaki jailbrak yapma sıkıntısından kurtuldum.
  Samsungda jailbreakle isteyip de yapacağım hemen herşei samsung telde yapabiliyorum sıkıntısız.. hiçbir jail benzeri zırva yükleyip telefonun stabil çalışmasını bozmadan..

Bir cevap yazın