Ion Piano Apprentice İle iPad’de Piyano Öğrenin

Artık (sanal) piyanonuz her gittiğiniz yerde yanınızda.

iPad‘i olup da piyano öğrenmek isteyenleri düşünen Ion firması Piano Apprentice (piyano öğrencisi) adlı bir ürün tasarlamış. Ekranda piyano tuşları gösteren başka bazı müzik eğitim programları olsa da dokunmatik ekranın gerçek bir klavyeyla karşılaştırılamayacağı kesin. Ion Piano Apprentice iki oktavlık klavyesiyle piyanonun tuş takımına yaklaşamasa da, bazı basit etüd ve melodileri öğrenmek ve müziğe ilk adımı atmak açısından yararlı olabilir.

Ion Piano Apprentice iPad için piyano klavyesi

Ion Piano Apprentice, iPad için piyano klavyesi.

Piyano öğrenmeye ilk adımı atmak için ilk dersle başlıyorsunuz, ekranda öğretmeninizin parmaklarını dikkatle izleyerek aynı melodiyi klavyeden çalmaya çalışıyorsunuz ve program yeterince ustalaştığınızı düşündüğünde bir sonraki derse geçiyorsunuz. Piyanonun tuşları da basmanız gereken tuşları aydınlatarak size yardımcı oluyor. Program size notaları da öğretmeye başlıyor ve isterseniz yalnızca notaları görüntüleyerek iPad’inizi sayısal bir nota sehpası olarak kullanabiliyorsunuz.

Böyle bir ürünün piyanonun tınısına veya tuş mekaniklerine yaklaşması mümkün olmasa da, eğlenceli bir müziğe ilk adım deneyimi yaratacağı söylenebilir. Ion Piano Apprentice‘in önümüzdeki ekim ayında, yurtdışı fiyatıyla yaklaşık 100$’a satışa sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın