IO Interactive’de Neler Oluyor?

Son günlerde arka arkaya gelen Kane & Lynch 2: Dog Days haberleriyle isminden sıkça söz ettirmeyi başaran IO Interactive, bugün 35 kadar çalışanın işten çıkarılmasıyla ufak (!) bir sarsıntı geçirdi.

Hitman serisi ve Kane & Lynch: Dead Men gibi başarılı yapımlara imza atmış Danimarkalı şirketin genel müdürü Niels Jorgensen, Danimarkalı Computer World sitesine yaptığı açıklamada bu işten çıkarma olayının işlerin yürümesi için gerekli bir adım olduğunu vurgulamış ve sözlerine şöyle devam etmiş:

“Her şirket, bir projeye başlarken ve sonlandırırken işlerliğini etkin tutmak için bazı kararlar almak durumunda kalır. IO Interactive, iç ve dış kaynaklarını iş hattını desteklemek için gözden geçirmiş ve bu süreç, stüdyomuzdaki bazı iş pozisyonlarının kapatılmasının da dahil olduğu ve şirketin yapısını ilgilendiren bir takım değişikliklere yol açmıştır.

 

İnanıyoruz ki bu karar, IO Interactive’in muhteşem oyunlar yapmasına ve hareket gücünü kaybetmemesine yardım edecektir. İşten ayrılmak durumunda kalan bütün çalışanlarımıza geçmişte yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerlerinin devamında başarılar dileriz.”

IO Interactive’in işgücünün %20’sini kaybetmesiyle sonuçlanan bu talishiz gelişmenin ardından akıllara gelen ilk soru, daha önce 27 Ağustos’ta raflara çıkacağını duyurduğumuz Kane & Lynch 2: Dog Days’in akıbeti oluyor elbette. Şimdilik bu konu hakkında elimize ulaşan bir bilgi yok; ancak muhtemelen IO Interactive yöneticileri bu kararı almadan ince bir planlama yapmışlardır. Yine de gözümüz kulağımız Kane & Lynch 2’den gelecek yeni haberlerde.

2 Yorum

Bir cevap yazın