Internet Üzerinden Öpüşmeyi Mümkün Kılan Cihaz (Video)

Yeteri kadar para ve geniş hayalgücü ile boş şeyler icat etmek hiç de zor değil.

Bu sayfalarda genellikle hayatımızı değiştirecek haberler, geleceğimize yön verecek icatlar, masaüstümüzü süsleyecek güçlü donanımlar gibi yüksek teknolojinin insan hayatını kolaylaştıran son nimetlerini öğrenme şansı buluyorsunuz. Teknolojinin gerçek amacı da bu değil mi zaten? Ama hayatta herşeyin suyunu çıkarabilecek insanlar olduğu gibi teknolojinin de suyunu çıkartabilecek insanlar var.

İşte Electro-Communications Üniversitesi’nde geliştirilen “yüksek teknolojiye” sahip bu cihaz, yıllardır eksikliğini hissettiğimiz bir problemi çözüyor ve internet üzerinden “öpüşmeye” imkan veriyor. Peki, bu sorun nasıl çözülmüş?

Öpüşme Makinesi

Bu cihaz dilinizin hareketlerini algılıyor ve dijital olarak kaydediyor, karşı taraftaki cihaza gönderilen bu veriler aynı dil hareketlerinin karşı tarafa uygulanmasına imkan veriyor.  Şimdilik sadece dil hareketlerini taklit edebilen bu cihazın ileri de öpüşme hissini daha iyi vermesi için de çalışmalar devam ediyormuş.

Electro-Communications Üniversitesi’nde cihazı tanıtmak için hazırlanan video da cihazın amacı ile ilgili olarak ünlülerin bu cihazı fanları için kullanabilecekleri söyleniyor. Ne demekse bu…

kaynak: Engadget

2 Yorum

  1. Rhaim

    Tahir kardeşim sen yanlış çeviri yapmışsın bak ben sana kısa özetini yapim…

    İlk önce ağzınıza bir kaşık yoğurt atıyorsunuz, devamında çeyrek veya yarım bardak suyla devam ediyorsunuz. Son olarak ise usb yayık makinesini ağzınıza götürüp dünyanın bir ucundaki dostunuzun içtiği kıvamdaki eşsiz ayranı içebiliyorsunuz. Tabi bunu ayran ile sınırlamak mümkün değil bu ÇILGIN bir proje ve değişik kokteyllerde deneyebilirsiniz. Bunu ÇILGIN projemizi japonyodaki yayıkiçi köyü sakinleride fanlarımız olarak destekliyor.

Bir cevap yazın