İnternet Takvimleri İle Günlerinizi Planlayın

Her yeni yılın ilk günleri kendinize bir takvim hazırlamak için en uygun zamandır. Ancak geleneksel ajandaların ömrü sadece bir yıldır ve her sene yeni bir tane satın almak zorunda kalırsınız. Bununla beraber internetteki ajandalar, geçtiğimiz günlere ait sayfalar boş kalacak diye endişe duymanıza neden bırakmıyorlar. Örneğin şu an şubat ayına girmek üzereyiz fakat internet takviminizi doldurmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz!

İnternet takvimi sayesinde yıllık planlarınıza istediğiniz anda başlamak bir yana dursun bildiğiniz ajandaların yüz binlerce ağacın kesilerek yapıldığını ve çoğunun kullanılamadan eskiyip israf olduğunu da aklınızın bir köşesine yazın. Çevrimiçi (online) takvimlerde ajandanızı başkalarının da görmesini sağlayabilir ve isterseniz diğer servislerin yardımıyla önünüzdeki günlerdeki etkinliklerden an be an haberdar olabilirsiniz. Ayrıca e-mail veya SMS destekli hatırlatma ekleyebilirsiniz. Elbette, duvar takvimi sabit bir yerde asılı vaziyette dururken internet takviminiz isterseniz her yerde sizinle beraber olabilir.

Bu arada her çevrimiçi takvim eşit olmasa da çoğu birbirine benziyor.

Bu yazımızda üç büyüklerin (Yahoo, Google ve Microsoft) internet takvimlerini inceleyip, birbirlerine olan üstün yönlerini, farklılıklarını ve olumsuzluklarını gözler önüne sereceğiz.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın