İnternet Kullanıcıları En Çok Facebook’da Vakit Geçiriyor

Ne Google, ne Yahoo en çok Facebook’da vakit geçiriyoruz.

comScore.com internet sitesinin yaptığı bir araştırmaya göre, Amerikalı internet kullanıcıları, Ağustos ayında Facebook’da tam 41.1 milyon dakika vakit geçirmişler. Aynı zaman aralığında Google’da geçirilen zaman ise 39.8 milyon dakika. Üçüncü sırada ise 37.7 milyon dakika ile Yahoo! var.

İlginç olan ise, Google başlığı altında geçirilen süreye sadece Google’ın değil, Google’a ait Youtube, Gmail gibi diğer hizmetlerin de yer alması.

Eşsiz ziyaretçi sayısında ise farklı bir dağılım söz konusu. Yahoo! 179 milyon eşsiz kullanıcı ile birinci sırada yer alırken, onu 178.8 milyon eşsiz kullanıcı ile Google ve 148 milyon eşsiz kullanıcı ile Facebook izliyor.

Yahoo! ile Google ziyaretçileri birbirine yakın ziyaret süresine sahipken, Facebook kullanıcıları açık ara Facebook’da daha çok zaman geçiriyorlar. Yukarıdaki ziyaretçi rakamları da bunun bir göstergesi değil mi zaten?

Son olarak, Amerikalı internet kullanıcılarının Ağustos ayında Facebook’da geçirdiği 41.1 milyon, genel internet kullanımının yaklaşık %10’a tekabül ediyor.

Sanırım bu rakamlar, Facebook’un arama motorlarına neden tehdit oluşturduğunu gayet net ortaya çıkarıyor.

4 Yorum

Bir cevap yazın