Internet Explorer Kullanımı Gittikçe Azalıyor

Internet ExplorerInternet Explorer, kan kaybetmeye devam ediyor. İki yıl öncesine kadar internet tarayıcı pazarının %75’ine hükmeden Internet Explorer, son yayınlanan rakamlara göre; tarayıcı pazarında %59.95’e kadar gerilemiş durumda.

Internet Explorer’ın pazar payı kaybetmesinde internet tarayıcı pazarına yeni giren Chrome ve Safari’nin etkisinin yanı sıra, Internet Explorer’un oldukça fazla saldırıya maruz kalması var diyebiliriz. Aslında, soruyu tersten sorarsak neden Internet Explorer bu kadar çok kullanılıyor diye? Bu sorunun cevabı çok daha basit; bilinçsiz kullancılar. Çünkü biliyoruz ki, artık yamalı bohça haline gelen Internet Explorer 6 bile hala oldukça fazla kullanılıyor. Bir çok kullanıcı, işletim sistemi yüklediklerinde karşılarında hangi internet tarayıcısını bulursa onu kullanıyorlar.

Internet Exlorer’ın kurtarıcısı ise, GPU hızlandırması gibi bir çok yeni özellik ile gelecek olan Internet Explorer 9 olabilir ama  o zamana kadar Internet Explorer kan kaybetmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Kaynak: Fudzilla

Bir cevap yazın