Internet Explorer 9’un En İyi Özellikleri: Siz de Hemen Deneyebilirsiniz

Microsoft, Internet Explorer 9’un ne zaman hazır olacağını henüz söylemiyor ama IE9’u test sürümünü ücretsiz olarak buradan indirip deneyebilirsiniz.

Internet Explorer 9

Internet Explorer’un test sürümü şu an bir çok arayüzden yoksun ama Internet Explorer Genel Müdürü Dean Hachamovitch, Internet Explorer 9 geliştirici takımının kullanıcı ağırlıklı pek çok yeniliğe odaklanacağının garantisini veriyor. Ve Hachamovitch, ekliyor “planladığımız birçok şeyi bilerek test sürümünde göstermedik”. IE geliştirici takımının hedefi; tarayıcı motorunu her sekiz haftada bir güncelleyebilmek. Henüz test sürümünde geri tuşu, adres çubuğu, sık kullanılanlar ve malware koruması bulunmuyor ama sayfa menüsünden istediğiniz internet sitesini ziyaret edebiliyorsunuz ve IE9 ile IE8 yan yana çalışabiliyor. IE9 test sürümü sayfa görüntüleme, yeni JavaScript motoru, HTML 5 desteği ve donanım hızlandırması ile beraber geliyor.

7 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Windows olmayanlar ne yapacak? Mac, ipod, droid, vs?

  Diğer tarayıcılar Firefox, Safari veya Chrome buna açık kaynak bir çözüm bulacaklardır en azından öyle olmasını umuyorum. Yoksa yeni bir microsoft dayatması ve tekeli ile başbaşa kalacağımızı düşünüyorum.

 2. Diggiz

  Biz de deneyelim de Tahir Ağabeyciğim; XP’ de çalışmadığını duymuştum. Sadece çok az özellikler kullanılıyormu, XP’ de. Zaten bilgisayarımı yenileyecektim. Üzücü bir durum nedeniyle format atmıştım ve Mozilla kullanıyorum. Öncesinde hep IE kullandım. PC’ yi değiştirdiğimde(birkaç gün içinde değiştireceğim) Windows 7 alacağım ve IE 9′ u çok rahat kullanacağım… 🙂

   

  Güzel yazı hazırlamışsın bu arada… 😉

 3. Tahir Meylani

  Teşekkürler 🙂

  Bir çok insanın XP’yi bırakmaması için iyi sebepleri vardı. Vista ilk çıktığında çok sorunluydu mesela ama bu durum Windows 7 ile değişti. Bu saatten sonra artık Windows 7 kullanılır.

 4. Diggiz

  Windows 7 içinde pek iyi yorumlar okuyor değilim ama almayı düşünüyorum açıkçası. Artık XP ve Vista için güncelleştirmeler kalkacakmış. XP için kalktı gibi ama Vista’ nın kilerede az kaldı. 🙂 Bu yüzden Windows 7 daha kullanışlı.. Şimdilik.. 🙂

Bir cevap yazın