Internet Explorer 9’un Beta Sürümü Eylül Ayında Çıkacak

Microsfot’un geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre Internet Explorer 9, Eylül ayında beta aşamasına geçecek ancak bunun sadece beta testçilerine mi yoksa herkese mi açık olacağı henüz belli değil.

Yapılan bu duyurudan sonra Microsoft sorulara kapıları tamamen kapattı. Özellikle daha kararlı önizleme sürümü veya beta sürümünün halka açık mı olacağı gibi sorular kesin bir sessizlikle havada kaldı. Firmanın sözcüsünün ağzından “Internet Explorer 9 Beta hakkında şu anda daha fazla ayrıntıya girmeyeceğiz” sözlerinden başka bir şey almak mümkün olmadı.

Microsoft, ürünün son halini ne zaman alacağı konusunda da ağzını sıkı tutuyor. Eğer firma Internet Explorer 8’de kullandığı zamanlamalara bağlı kalırsa Internet Explorer 9’un Eylül 2011’den önce son kullanıcıya sunulması zor görünüyor.

Internet Explorer 9, Windows XP üzerinde çalışmayan ilk Microsoft-temelli internet tarayıcısı olacak. Windows Vista ve Windows 7 kullanıcılarıysa kısa aralıklarla çıkan ancak kullanım açısından pek tatmin edici olmayan erken önizleme sürümlerine buradan ulaşabilirler (şu an üçüncü sürümde).

1 Yorum

Bir cevap yazın