Internet Explorer 9 RC Sürümü Şubat Ayında Yayınlanıyor

Microsoft’un Internet Explorer 9 RC sürümünün tanıtımı için düzenlediği basın toplantısının ardından linklerin de yayınlanması bekleniyor.

Internet ExplorerMicrosoft, Internet Explorer 9 RC sürümünün 10 Şubat’ta San Francisco’da düzenlenecek tanıtım toplantısı için basın mensuplarına davetiye göndermeye başladı. Daha önce 28 Ocak olarak açıklanan tanıtım toplantısı ufak bir gecikme ile 10 Şubat’a alınmış öyle böylece.

Davetiyelerde kesin olarak belirtilmemişse de Microsoft’un San Fracisco’daki etkinlikte Internet Explorer 9 RC sürümünü tanıtmasını, ardından da Internet Explorer 9 RC linklerinin halka açmasını bekliyoruz.

GPU, HTML5 desteği gibi önemli artılarının yanında Internet Explorer 9’un “takip engelleme” özelliğine de sahip olacak. Böylece Internet Explorer ile yüklenen cookie’ler, sizin internet alışkanlıklarınızı (hangi siteleri takip ettiğiniz gibi) tespit edemeyecek.

Betası bile 20 milyondan fazla yüklenen Internet Explorer 9 ile Microsoft’un tarayıcı pazarında önemli bir hamle yapması bekleniyor.

Internet Explorer 9 ile gelecek özelliklere bakış attığımız makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın