Internet Explorer 9 Beta yayınlandı (İndir)

Internet Explorer

Microsoft’un yeni nesil internet tarayıcısının beta sürümü yayınlandı.

HTML5 ve CSS3 standartlarını destekleyeceği aylar öncesinden duyurulan yeni nesil Internet Explorer 9‘un en yeni beta sürümü bilgisayar meraklılarına tanıtıldı.

Firefox, Opera, Chrome gibi gelişmiş internet tarayıcılardan birkaç ders aldığı belli olan Internet Explorer 9 Beta (şimdilik) çok daha sade bir arayüze,  yeni açılan sekmelerde resimli popüler siteler listesine ve bütünleşik web geliştirici aracına sahip.

Daha önceki tüm Internet Explorer sürümlerinin sürekli çağın gerisinden geldikleri, güvenlik açıkları ve hatalarla dolu oldukları,  kullanıcılara ve geliştiricilere yıllarca saç baş yoldurdukları  gerçeğinden yola çıkarak IE9 heyecanına katılmakta temkinli davrandığımızı söylemek zorundayız. Umarız Microsoft bu kez birşeyleri doğru yapmıştır. Bu konudaki daha önceki bir haberimize göz atabilirsiniz.

Internet Explorer 9 Beta’yı buradan indirebilirsiniz. Bizden günah gitti 🙂

2 Yorum

  1. aslan yilmaz

    Dün gece yükledim (başka bir site daha hızlı davrandı:)  ). Görünüşü firefox 4 Beta ya benziyor. Hoşuma gitti. Bu arada burada yazmayı unutmuş yazar Türkçe desteği var ve kendi indirme eklentisi de var(henüz kullanmadım ama umarım firefoxtaki gibi kullanışlıdır. Tabii unutmadan xp için şu an yok. Sadece vista ve win 7 için (hem de birçok dil desteğiyle) var.

  2. gtx

    “…xp için şuan yok” Bildiğim kadarıyla da hiçbir zaman olmayacak. Zaten tipik windows stratejisi, yeni işletim sistem(ler)ini yaygınlaştırmak istiyor, hatta belki de zamanında xp’yi bu kadar sağlam yaptıkları için pişman bile olmuş olabilirler : )

    Xp kullanıcıları da amma üzülecek şimdi ie9’u kullanamayacağız diye : )

Bir cevap yazın