Internet Explorer 10 Vista’yı Desteklemeyecek

Vista için yolu sonu…

Bilmediğiniz 10 Windows Vista Problemi ve ÇözümleriWindows Vista’nın sadık müşterilerinden biriyseniz ve internet tarayıcı olarak da tercihiniz her zaman Internet Explorer ise, IE 9 ile yolun sonuna geldiniz demektir. Computerworld’un haberine göre Microsoft, IE 10’un geleceği için sadece Windows 7 ve yeni sürümlerini düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Internet Explorer 10 deneme sürümünü Windows Vista ve Windows XP’de denemek isteyenler, IE 10’nun Windows 7’den önceki sürümleri desteklemediği uyarısını aldılar. Peki, bu deneme sürümü için bir uyarı mıydı? Görünüşe göre değilmiş.

Computerworld’e bir e-posta atan bir Microsoft sözcüsü, “Windows Vista kullanıcıları IE 9 ile harika bir internet tarayıcı deneyimi yaşıyorlar, ama IE 10’da sadece modern işletim sistemleri ve modern donanımlara uyarlayabileceğimiz özellikler üzerinde yoğunlaştık” diyerek neden IE 10’nun Vista’da çalışmayacağını açıklamaya çalışıyor.

İlk yayınladığı zaman oldukça sorunlu bir işletim sistemi görüntüsü çizmesine rağmen, daha sonra yayınlanan iki hizmet paketi ile sorunları büyük oranda çözülen ve iyi bir işletim sistemi haline gelen Vista’nın ömrü çok uzun olmayacak gibi. Zaten Vista’nın satış rakamları da hiçbir zaman Microsoft’un istediği gibi olmadı.

Bir cevap yazın