Internet Explorer 10 Deneme Sürümü Çıktı (İndir)

IE 9 ile tarayıcı pazarında tekrar iddialı ve prestijli bir yer edinen Microsoft, IE 10 için çalışmaları hızlandırdı.

Internet tarayıcılarını test ettiğimiz en son makalemize göz atma şansı bulduysanz, IE 9’un internet tarayıcıları alanında şampiyon ilan etmek için yeterli veriyi topladığımızı görmüşsünüzdür. IE 9 bugün için en hızlı internet tarayıcı ünvanını hakediyor olabilir, ama son aylarda oldukça şiddetli geçen internet tarayıcı pazarında yarın için daha iyiyi sunamazsanız, ilerleyen zamanlarda yarışta son sıraya düştüğünüzü görebilirsiniz.

Peki, Mozilla; Firefox 5 için 21 Temmuz’u, Firefox 6 için Ağustos ayını tarih gösterirken, Google, her altı haftada bir yeni bir Chrome sürümü çıkaracağını açıklamışken Microsoft da eli boş oturmuyor elbette. Zira Microsoft, bugün, Internet Explorer 10 için ilk deneme sürümünü yayınlandı.

Internet Explorer 10 fishbowl

Internet Explorer 10 deneme sürümü HTML5 için CSS Gradient gibi CSS3 özellike sunuyor. Internet Explorer 10 deneme sürümü şu an için sadece Windows 7 destekli. Microsoft’un IE 10’u sadece X86 tabanlı işletim sistemleri için değil ARM tabanlı işletim sistemleri için de geliştirdiğini biliyoruz.

Şu an Windows 7 ile doğal HTML5 desteği sunan tek işletim sistemi Internet Explorer 9″ diyen Microsoft’tan Dean Hachamovitch, sözlerine şöyle devam ediyor “Internet Explorer 9 ile internet sitelerinin modern donanım ve işletim sistemlerinin tüm gücünü arkasına alıyor ki bu bir yıl önce mmkün değildi. Internet Explorer 10 ise geliştircilerin yapabileceklerini daha da attıracak”

Internet Explorer 10 hakkında daha fazla bilgi almak için buraya, Internet Explorer 10’u hemen bilgisayarınıza indirmek içinse buraya tıklayın.

2 Yorum

    • Hamdi Kellecioğlu

      Testin yapıldığı tarihte (Nisan 2011) IE 9 gerçekten diğerlerinden hızlıydı. Bu kafadan uydurduğumuz bir sonuç değil onlarca testin sonunda ortaya çıkmış bir şey. Tabi o tarihten bu yana IE 9 yerinde sayarken Chrome, Opera ve Firefox pek çok yeni sürüm çıkardı. Dediğiniz gibi IE 9 artık en hızlısı değil ama o zaman öyleydi. Yazının tarihine bakmadan yorum yapmanız hata olmuş.

Bir cevap yazın