Intel’in yol haritası internete sızdı

İnternet çağını yaşadığımız bugünlerde artık hiçbir şey kolay kolay sır olarak kalmıyor. CES 2010 fuarında duyurulması beklenen Intel’in güncellenmiş yol haritası geçtiğimiz günlerde internete sızdı.

Eğer bu belgedeki bilgiler doğruysa Intel, Core i3, i5 ve i7 işlemcileriyle bazı sürprizler yapmaya hazırlanıyor. Core i3 modeli 2.93 GHz veya 3.06 GHz hızında çalışacak ve hızaşırtma özellikleri sınırlanmış olacak. Orta seviye Core i5, iki ve dört çekirdekli modellere sahip olacak ve Turbo Boost desteği sağlayacak. İleri seviye Core i7 modelleriyse Core i5 modellerinin özelliklerine ek olarak HyperThreading desteği sayesinde sekiz işparçasını aynı anda yürütebilecekler. Şu an için Core i3 ve i5 modelleri aynı anda en fazla dört işparçası işleyebiliyor.

Bunların üstüne Intel, aynı anda 12 işparçası desteği sunan Core i9 modelini pazara sürecek. Geçtiğimiz günlerde bu işlemcinin ayrıntılarının internete düştüğünü haberleştirmiştik. Bu haberler üzerine Intel haberin kaynağı PClab.pl sitesinden incelemeyi yayından kaldırmasını istemiş.

Anlaşılan bu bilgilerin hepsi CES 2010’a kadar dedikodu niteliğini korumaya devam edecek. Tabi o zamana kadar yeni dedikoduların da internete sızacağından eminiz.

Bir cevap yazın