Intel’in kablosuz Görüntü Aktarma Teknolojisini İnceledik

Televizyon seyretmekKomşum pazar sabahı bisikletiyle gezmeye çıktığı zaman, açıyorum bilgisayarımı, koyuyorum bir Hans Zimmer parçası ve müziğin sesiyle kendimden geçiyorum. Ya da cuma akşamı yaslanıyorum arkama koyuyorum bir Blu-ray film ve bir kadeh şarabımla keyfime bakıyorum; ben böyle biriyim işte HTPC bilgisayarımı çok seviyorum. Karım da günün herhangi bir günü 55″ ekranımızda World of Warcraft’ı açıp, vurup parçalayabiliyor etrafı.

Peki ya, LCD TV’nizde sevdiğiniz bir müziği dinlemek, favori bir filminizi izlemek ya da bir oyun oynamak için koltuğunuzun altında bir sürekli bir HTPC bulunmasına gerek olmasaydı? Intel, CES fuarında Wireless görüntü aktarma teknolojisini tanıtırken kendi kendime bu soruyu soruyordum.

kablosuz görüntü adaptörü netgear

Netgear Push2TV adaptörü hemen 55

Kablosuz Görüntü Aktarmayı Tanıyoruz

Intel, kullanıcı dostu kablosuz görüntü teknolojisi  için her yolu denedi. Ve, sonunda iyi bir iş çıkardılar. Aslında, Intel’in karşılaştığı teknik sorunları internette çabucak bulamazsınız. Madalyonun öteki yüzü ise sadece basitlik. Bir kez dizüstü bilgisayarınız ile sinyal alıyıcı eşleştirdiniz mi, Intel’in görüntü aktarma yazılımı, kalan bütün işi otomatik olarak hallediyor.

Bağlantının bir ucunda; Arrandale tabanlı bir işlemci (Kablosuz görüntü dahili grafik kartını kullanıyor), şimdiki nesil Centrilo tabanlı wireless adatör, önceden yüklenmiş Intel’in My WiFİ yazılımı ve Windows 7 kurulu dizüstü bilgisayarınız var.

Öteki tarafta ise; HDMI çıkışı ile TV’nize bağlanmış Netgear’in Push2TV adaptörü. İkisinin arasında ne var? Sadece Hava.

3 Yorum

 1. Tarık

  Konu güzel fakat makale berbat,ne biçim bir Türkçe kullanmışsınız anlamıyorum.Konudan konuyada çok atlanmış.Örneğin

  “masaüstü görüntünüzü alıyor ve saniyede 30 kare saniyeye kodluyor.”

  dedikden sonra kaç px çözünürlüğünden bahsedilmiş,sonra tekrar konuya dönülmüş.

  Bu konuda daha dikkatli olunulursa makale daha bir kaliteli olacaktır.

  Biraz daha dikkat lütfen.

Bir cevap yazın