Intel’in Gelecek Nesil SSD Ailesinin Detayları Ortaya Çıktı

Intel’in gelecek nesil SSD ailesinde hibrid bir sistem olacak.

Intel, Mart ayında üçüncü nesil (320 serisi) SSD ailesini ortaya çıkarmıştı. Fakat Intel’in cebindeki taşlar bu kadarla sınırlı değil. Intel, bir sonraki SSD ailesininin detaylarını OEM ortakları ile paylaştı. Asrock yeni Z68 anakartını tanıtırken Intel’in yeni “Larsen Creek” SSD ailesinin deatylarını da (yanlışlıkla) ortaya çıkardı.

Intel SSD Yol Haritası

Dökümana göre Intel, HDD’lerde yüksek hızlı önbellek olarak kullanılabilecek “Akıllı Tepki Teknolojisi” adı verilen bir SSD teknolojisi geliştirmiş. Seagate’in de benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığını biliyorduk, ama görünüşe göre Intel bu teknoloji konusunda Seagate’ten önce davranmış. Slaytda bu teknolojinin tam olarak nasıl çalıştığını göremiyoruz, ama detayların yakında geleceğini de söyleyebiliriz.

Ayrıca Engadget’in yayınladığı slayta göre, Intel üst segment için 710 “Lyndonville” 3Gb/s ve 720 “Ramsdale” 6 Gb/s  SSD ailesini hazırlıyor. Daha sonra 520 “Cherryville” 6Gb/s eski 510 serisi SSD’lerin yerini alaak. Son olarak, bu yılın sonuna doğru 300-serisi SSD’ler 40 GB ve 80 GB modeller olarak mSATA formunda piyasaya sunulack.

Bir cevap yazın