Intel’in Ekonomik 848P’si Piyasada Yerini Aldı

Intel 848P: Herkes İçin RAID

848P çok az yeniliğe sahip.

848P çok az yeniliğe sahip.

Özelliklerinde 400, 533 ve 800 MHZ sistem hızını ve DDR266, DDR333 ve DDR400 bellekleri desteklediği gözüküyor. ECC bellek desteklenmiyor, ancak bu durum, bu fiyat kategorisi için büyük bir kayıp değil çünkü bu sektörde kullanılan pek çok uygulamada ECC belleğin bir faydası yok.

Güney Köprüsü seçimi hem desteklenen sabit disklerin türünü ve hem de sayısını belirlediğinden dolayı oldukça önemli bir nokta. Diğer taraftan, iyi bilinen UltraATA/100 destekli ICH4 halen mantıklı seçim olma özelliğini sürdürüyor çünkü fiyat açısından en iyi çözüm. Bundan başka, Seri ATA denetçi desteği de olan ICH5’in popülaritesi artmaya devam ediyor. Bu denetçinin sunduğu iki SATA portu, en yeni sabit diskleri çalıştırmanızı sağlıyor.

Intel’in ICH5-R’si iki Seri ATA sabit diski RAID 0 ve 1 modlarında çalıştırabilme seçeneği sunuyor. ICH5-R işlemci üzerine daha fazla yük bindirmesine rağmen, daha yüksek performans ve veri güvenliği olanağı tanıyor.

1000 birimlik alımlarda 27.50$, RAID’li versiyonu içinse 30.50$ fiyat etiketi bulunan 848P’nin performansı kullanıcıların büyük bir çoğunluğu için yeterli.

Bu yongaseti ticari açıdan başarılı olacak gibi gözüküyor. Sonuçta “Intel inside” etiketi yonga işinde, genellikle kaliteden bağımsız olarak, ortalama bir müşterinin aklında büyük bir etkiye sahip.

Intel 848P: Herkes İçin RAID

Bu sefer, Intel zaten oldukça kapsamlı bir tablo sunduğundan bir özellikler tablosu vermiyoruz.

Bir cevap yazın