Intel Xeon 3.2 GHz piyasada

xeon1Intel iki işlemcili sunucularla iş istasyonlarında daha yüksek performans sağlamak için geliştirilen Intel Xeon işlemci ailesinin bir üst modelini tanıttı. Bu ürünlerin değerli yatırımların korunması açısından geçmişe doğru uyumlu çalışabilme niteliğini de içerdiği belirtildi.

“Pazar segmentinde en iyi konumda olmanın yolu müşteri gereksinimlerine cevap vermek üzere sürekli yenilik arayışı içinde olmaktır,” açıklamasını yapan Intel Kurumsal Platform Grupları Kurumsal Pazarlama ve Planlama Genel Müdürü Ajay Malhotra, sözlerine devamla “Bu yeni Intel Xeon işlemciler müşteriye dikkate değer bir fiyat tasarrufu ve artı değer getiriyorlar. Intel Xeon işlemci-tabanlı platformların geçmişe doğru uyumlu olma özelliğiyle donatılması da mevcut yatırımların kullanılabilirliğinin uzamasını sağlıyor” dedi.

Yeni Intel Xeon işlemci, 3.20 GHz hızda 1 MB tampon bellek ve bir 533 MHz sistem veri yolu özellikleriyle donatılmış olarak piyasaya sürülüyor. Bu ürün genel amaçlı sunucuların Web işletmeciliği, veri depolama, arama motorları, güvenlik, medya haber akışı ve yüksek performans gerektiren işlemleri için tasarlanmış bulunuyor. İş istasyonlarında ise dijital içerik oluşturulması, mekanik ve elektriksel tasarım, mali analiz, ve 3 boyutlu modelleme gibi işlerde kullanılabiliyor. Sistem üreticileri bu yeni model Intel Xeon işlemci tabanlı sistemlerin üretimine başladılar.

Intel Xeon işlemci 3.20 GHz, Intel E7501 (sunucular için) veya Intel E7505 (iş istasyonları için) yonga setleriyle donatılmış, Intel PRO Gigabit Ethernet Network Bağlantıları ve Intel Sunucu RAID Denetleyici ile birlikte tasarlanmış mevcut sistemler üzerinde geçmişe doğru uyumlu çalışabiliyor. Ayrıca, iki işlemcili Intel Xeon içeren Intel sunucu ürünleri yanında başlıca üreticilerin donanımlarıyla birlikte kullanılabiliyor.


Bir cevap yazın