Intel USB 3.0 Desteğini Erteliyor Mu?

EE Times’ın raporuna göre Intel USB 3.0 desteğini 2011 yılına kadar ertelemeye karar verdi. Adının gizli kalmasını arzu eden “çok ünlü” bir PC üreticisi Intel’in yeni USB standardını uygulamada tereddüt içinde olduğunu ve bu yüzden bir yıllık gecikme olabileceğini ileri sürüyor. Intel’in yol haritasında USB 3.0 standardının 2010’un başlarında kullanılmaya başlanacağı yazıyor fakat şimdi bu planlar değişmişe benziyor; Intel’in PC teknolojileri müdürü bile bu raporu doğruladıysa daha fazla söze gerek yok aslında.

EE Times, bunu doğrulatmak için Intel’in sözcüsüne soru yöneltmiş fakat sözcü bu gecikme konusunda herhangi bir bilgisinin olmadığını ifade etti ve daha fazla açıklamada bulunmayı reddetti. Şu anda Intel tümleşik bellek denetleyicili Nehalem işlemci mimarisini desteklemeye ve 5 GHz PCI Express 2.0 standardının geçiş sürecine odaklanmış durumda.

USB 3.0 standardını desteklemek Intel’in şu andaki bir önceliği olmadığına göre planların değiştiğini anlamak için sektör uzmanı olmaya ne lüzum var? 10 kat hızlı USB bağlantısı hayallerimiz umarız 2011’e ertelenmez.

1 Yorum

  1. XeonMan58

    usb ler hızlansaydı iyi olurdu vallaha çünkü usb 1.1 ile 2.0 arasında dağlar kadar fark var usb 3.0 nasıl olur kim bilir sata II den farklı olacağını sanmıyorum onlarında korkusu bu sanırım…

Bir cevap yazın