Intel, Tanınmış Antivirüs Geliştiricisi McAfee’yi Satın Alıyor

Intel LogoIntel bugün 7.68 Milyar dolar karşılığında tanınmış güvenlik yazılımı üreticisi McAfee’yi satın aldığını açıkladı. Her iki firmanın da yönetim kurulları bu satın alma işlemini onayladı ve yakın zamanda kalan prosedürlerin de tamamlanması bekleniyor.

Şimdiye kadar donanım firması olarak bilinen Intel’in güvenlik odaklı yazılımlar üreten bir firmayı, özellikle de McAfee gibi büyük bir tanesini satın alması gerçekten ilginç bir durum. Anlaşılan Intel, güvenlik çözümlerinin gelecekteki donanım ürünlerinin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor.

Intel’in yöneticisi Paul Otellini “İnternete bağlanabilen taşınabilir aygıtlar hızla yayılıyor ve internet her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası oluyor. Geçmişte verimli performans ve bağlanabilirlik bilgisayarların temel ihtiyaçlarını oluşturuyordu. İleriye baktığımızda güvenliğin üçüncü önemli ayak olacağını görüyoruz” diyor.

McAfee’nin son birkaç çeyrekte önemli büyüme rakamlarına imza atması Intel’in bu satın alma için iştahını artırmış olabilir. İster güvenliği artırılmış donanım ürünleri olsun ister sadece yazılımsal ürünler olsun Intel’in pazarın en güçlü bir oyuncularından biri olacağından şüphemiz yok.

4 Yorum

Bir cevap yazın