Intel SATA 6 Destekli 510 SSD Ailesini Duyurdu

Intel’in 3. nesil SSD ailesi henüz ortaya çıkmadı, ama yeni SATA 6 destekli yeni SSD 510 serisi bir önceki Intel SSD serisine göre performans artışı vadediyor.

Saniyede 500 MB/s kadar veri transfer hızını destekleyen Intel SSD 510, daha az zamanda daha fazla veriyi transfer etmek için sıralı okuma hızlarını iki katına; Intel’in şu anki 3Gbps SSD’lerinin sıralı yazma hızlarını da üç kat artırarak, 315 Mbps’e çıkarıyor. Bu da yeni Intel SSD 510’u, medya yaratıcıları, performans-yoğun iş istasyonu kullanıcıları ve herhangi bir teknoloji sever için ideal hale getiriyor.

Intel SSD 510

Intel SSD 510

Intel NAND Çözümleri Grubu Pazarlama Direktörü Pete Hazen, “Özellikle yüksek sıralı medya transferi gerektiren uygulamalar için tasarladığımız yeni Intel SSD 510, SSD ürün serimizi tamamlıyor. İster hatasız bir görüntü ve daha hızlı oyun yüklemek isteyen bir oyuncu için olsun ister performans-yoğun bir iş istasyonu kullanıcısı için olsun Intel’in yeni 6Gbps SATA SSD’si sadece 10,000 RPM’lik oyun HDD’sinden önemli ölçüde daha hızlı değil, RAID’li iki oyun HDD’sinden de hızlıdır” diyerek yeni SSD ailesinin gücünü vurguluyor.

Intel SSD 510 ailesi 34 nm üretim teknolojisi ile üretiliyor ve pazara sunulmak için hazırlar. Fiyatlar ise şöyle: 1,000 adetlik siparişlerde 250 GB modeller 584 dolar, 120 GB modeller ise 284 dolar. Her iki ürün de 3 yıllık sınırlı garanti ile müşterilere sunuluyor.

1 Yorum

  1. lazboy

    bu ürünleri almamaya davet ediyorum biz aldikca bunlar hep yeni modellerini cikaricak oyuncuya darbe geliyor hergün artan sistemler yüzünden paramiz cöpe gidiyor

Bir cevap yazın