Intel: Sandy Bridge İşlemciler LGA 1155 Soket İsteyecek

Intel’in yeni işlemci mimarisi Sandy Bridge’i 2011 ilk çeyrekte piyasaya sunmasını bekliyoruz. Ayrıca, Intel’in Sandy Bridge için yeni yongasetleri hazırlayacağını da biliyoruz. Intel’in yeni yongasetleri şimdiki 5 ile başlayan yongseti numaralandırmasının aksine 6 ile başlayacak. Yeni yongasetlerinin Q67 ve Q65 olarak kodlanmasını bekliyoruz.

Ayrıca Intel, bize güzel bir sürpriz yapabilir çünkü Q67 ve Q65’in LGA 1155 soket yapısına sahip olacağını duyduk. Yani Sandy Bridge mimarisi LGA 1156 soket yapısı ile uyumsuz olabilir. Yine de bu konuda kesin bir bilgimiz yok.

Asıl kötü haber ise, Q67 ve Q65’in USB 3.0 desteklememesi. Intel, USB 3.0 için başka bir yongaseti daha mı düşünüyor acaba? Yoksa  Intel, USB 3.0’ı LGA 1155 soket yapısı yerine  LGA 1366 soket yapısına özel mi tutacak? Hiç bir fikrimiz yok şu an. Intel’den bu konuyu netleştirmesini bekliyoruz.

Kaynak: Fudzilla

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    ulan ben bu intelin varya allahım yarabbim herifler durmadan götünden soket uyduruyor arkadaş amd nin gözünü seveyim 938 pinini hiç değiştirmedi adamlara helal olsun valla bu intel hiç durmadan soket üretip duruyor arkadaş bu nasıl bi iştir ya anlamadım

Bir cevap yazın