Intel Pentium Markasından Vazgeçmiyor

Sadece teknoloji üretmek dev bir firma olmak için yeterli olmuyor. Ürettiğiniz teknolojiyi aynı zamanda çok iyi pazarlanamızda gerekir. Intel, tartışmasız son zamanların en büyük teknoloji firması. Fakat Intel’i bu kadar büyük yapan sadece ürettiği teknoloji değil aynı zamanda uyguladığı dahiane pazarlama stratejileri.

Mesela Pentium, bilgisayarla neredeyse hiç ilgisi olmayanların bile duyduğu bir marka. Bu tür markaları oluşturmak milyonlarca milyarlarca dolara mal oluyor. Doğal olarak, bu kadar değerli bir markadan vazgeçmekde kolay değil. Bir çok kişi Intel, Core 2 Duo ile birlikte Pentium markasını tarihe gömecek zannetti. Fakat Intel, Pentium markasından henüz vazgeçmeye hazır değil.

Intel, bir süredir eski Core 2 Duo işlemcilerini yenileyip Pentium adıyla satışa sunmaya başladı. Intel, bu işi sevmiş olacak ki yeni Pentium işlemciler yolda. Yılın ikinci çeyreğinde çıkması planlanan Pentium E6700’de bu işlemcilerin son halkası. Aslında E6700, 3.06 GHz, 1066 Mhz FSB ve 2 MB ön bellek ile satışa sunulan 45 nm E6600’ün saat hızı 3.2 GHz çıkartılmış versiyonundan başka bir şey değil.

Görünen o ki Pentium markası daha uzun yıllar boyunca bizimle birlikte olacak.

Pentium E6700’ün 99.99 dolara satılması bekleniyor.

Bir cevap yazın