Intel MeeGo Tabanlı Cihzların Çıkış Tarihini 2011’e Erteledi

Nokia ve Intel’in ortaklığı ile geliştirilen MeeGo işletim sistemi biraz gecikecek gibi gözüküyor.

Forbes’ın haberine göre, Intel ve Nokia’nın ortaklaşa geliştirdiği MeeGo tabanlı akıllı telefon ve tablet-PC’leri 2011’den önce göremeyeceğiz.

Intel, açık kaynak kodlu MeeGo’nun geliştirilme sürecinde bir sorun olmadığını belirtse de, MeeGo tabanlı cihazlar için 2011’i adres gösteriyor.

Intel yazılım geliştirme başkan yardımcısı ve sistem yazılım grubu genel müdürü Doug Fisher, “MeeGo’nun geliştirilme sürecinden oldukça memnunuz. Aslında, iki şirket şimdiden ön hedeflerine ulaştılar bile, MeeGo 1.0 versiyonu gibi. Gelecek ay ise, MeeGo’nun 1.1 ön izleme sürümünü yayınlayacağız, cep telefonu ve akıllı telefonlar için dokunmatik ekran teknolojisini destekleyen.

MeeGo’nun geliştirilme sürecinde yakalanan tüm hedeflere rağmen Fisher, MeeGo tabanlı akıllı telefonlar ve tablet-PC’ler için 2011 ilk yarısını işaret ediyor.

Ayrıca Fisher’dan Intel’in MeeGo’u sadece akıllı telefonlar ve Tablet-PC’ler için değil, başka bir çok pazarda görmek istediğini öğreniyoruz; ATM’ler, dijital imza gereken cihazlar, netbooklar, IPTV’ler v.s.

MeeGo ismini daha çok duyacağız sanırım.

Bir cevap yazın