Intel: Kablosuz Görüntü Aktarma Teknolojisi WiDi’yi Netbooklara Getiriyor

Geçtiğimiz günlerde Intel’in kablosuz görüntü aktarma teknolojisin WiDi ‘yi sizlere tanıtmıştık. Bu teknolojinin ayrıntılarına ve nasıl çalıştığına bakmak için haberimize buradan bakabilirsiniz.

Intel’in kablosuz görüntü aktarma teknolojisi, 720p görüntüyü Wireless bağlantı ile LCD TV’lerinize oldukça başarılı bir şekilde aktarabiliyordu. Bu teknoloji için ihtiyacınız olan şeyler; destekleyen bir dizüstü, destekleyen bir Wireless kart ve Wireless görüntüyü yakalayabilecek uygun bir alıcı.

Netgear Push2tv

Intel, şimdi Intel Wireless display 2.0 ile bu teknolojiyi hem geliştiriyor hem de netbooklara da getiriyor. Aslında, biz de Intel yetkililerinden bu teknolojinin 1080p görüntü verebilecek şekilde geliştirildiğini ve Intel Wireless Display 2.0’ın ilk örneklerinin 2011’de hazır olmasını beklediklerini öğrenmiştik.

Fudzilla’nın haberine göre; Intel, sadece kablosuz görüntü aktarma teknolojisini 1080p çözünürlüğünde görüntü aktarabilecek şekilde geliştirmiyor, aynı zamanda bu teknolojiyi netbooklara da getirmek istiyor. Cedar-Trail M platformu ile Intel, hem dizüstü bilgisayarlara hem de netbooklara 1080p görüntü teknolojisi 2011 ikinci yarısında sunmayı planlıyor.

Bir cevap yazın