Intel Bazı Sistem Üreticilerine Sandy Bridge Yongaseti Göndermeye Devam Edecek

Revize edilmiş Sandy Bridge yongasetleri hazır olana kadar, sadece sistem üreticileri için sorunlu yongasetlerinin gönderimine devam edilecek.

Intel LogoIntel, bir haftadır sistem üreticileri ile yaptıkları toplantıların ardından, bazı sistem üreticilerinin talebi doğrultusunda hatalı Sandy Bridge yongasetlerinin tekrardan isteyen sistem üreticilerine verileceğini duyurdu.

Bazı sistem üreticileri, Intel’e sorunlu olmayan SATA III portlarını kullandıklarını, dolayısıyla bu yongasetlerini kullanabileceklerini iletmişler. Intel de, SATA II portlarının kullanılmadığı sistemlerde -mesela tek HDD ile satılan sistemler- bu yongasetlerinin kullanılabileceğine karar vermiş. Hangi sistem üreticilerinin hatalı yongasetlerini kullanmaya devam edeceklerini bilmiyoruz, ama OEM müşteriler için bu anakartların sevkiyatı ve satışı büyük oranda durduruldu.

Ayrıca, Intel’in revize edilmiş yongasetleri üstünde çalışmalarını sonlandırmak üzere olduğunu ve revize edilmiş yongasetlerinin sevkiayatının Şubat ayının ortalarında başlanabileceğini duyduk.

1 Yorum

Bir cevap yazın