Insomniac Artık Resistance Oyunu Geliştirmeyeceğini Açıkladı

Söylentiler gerçek oldu. Insomniac seriye noktayı koydu!

Geçtiğimiz Ağustos ayında, yani henüz Resistance 3 raflara çıkmamışken bunun serinin son oyunu olabileceği ve Insomniac’ın bir daha Resistance oyunu geliştirmeyeceği söylentileri ortaya atılmıştı. Bundan bir süre sonra ise, Insomniac’ın artık PlayStation 3’e özel oyun geliştirmeyeceğini açıklamış, hemen ardından da PS3’ün yanı sıra Xbox 360 için de çıkacak yeni oyunları Overstrike’ı duyurmuştu. Ancak Resistance serisinin akıbeti için resmi bir açıklama yapmamışlardı.

Beklenen açıklama bugün geldi. Insomniac Games CEO’su Ted Price, VG 24/7 sitesine verdiği röportajda bundan sonra Resistance oyunu geliştirmeyeceklerini resmen açıkladı. Firma, şu an co-op odaklı Overstrike projesine odaklanmış durumda. Ayrıca sadece sosyal oyunlar geliştirecek Insomniac Click adında bir de alt stüdyo kurulmuş.

Serinin Eylül ayında raflara çıkan son oyunu Resistance 3, birçok prestijli basın organı tarafından serinin en iyi oyunu olarak gösterilmiş, ama buna rağmen satışlar oldukça düşük kalmış, 500,000 barajı ancak 5. haftanın sonunda aşılabilmişti.

Insomniac’ın bu kararından sonraSony, PlayStation 3’ün en başarılı çıkış oyunlarından biri olan Resistance serisini başka bir stüdyo ile devam ettirmeye çalışacak mı göreceğiz. Bana kalırsa üç harika oyunun ardından Chimera katliamını geçmişte bırakmanın zamanı geldi.

3 Yorum

  1. Sabertooth

    Resistance 3 e nedense çok az reklam yapıldı. Diğer exc. oranla. Uncharted 3 verilen reklamlar R3 e pek verilmedi bence. Sony bence, “Resistance lan bu, her türlü gider, çak beş bine.” kafasındaydı herhalde.

Bir cevap yazın