Infinity Ward’ın Sıradaki Projesi Bir Call of Duty Oyunu Olmayabilir

Modern Warfare 2 çıkalı iki ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen yeni Call of Duty projeleri için her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Tabi bundan oyunun hızlı tüketilmeye açık bir oyun olması da büyük rol oynadı. Modern Warfare 2’den kafasını kaldıran, yeni bir Call of Duty oyunu için gelecek haberleri beklemeye başladı.

Dün Treyarch’ın World At War çizgisinde ama daha çok hikayeye odaklanacak Vietnam Savaşı konseptli bir Call of Duty oyunu üzerinde çalıştığı söylentileri yayılmıştı. Bugün ise VG247 sitesi, sıradaki Modern Warfare projesinde Infinity Ward’ın olmayabileceği söylentisini bizlerle paylaşmış.

Modern Warfare 2 artwork

Aslına bakarsanız Infinity Ward’tan Robert Bowling, daha önce verdiği bir demeçte bir sonraki projelerinin ne olacağını bilmediklerinin de altını çizmişti. Yani şu an ortamda oluşan genel kanı, Infinity Ward’ın tamamen yeni bir oyun projesinde yer alabileceği yönünde.

Böyle bir söylentiyi ele alınca akla gelen ilk soru da şu oluyor haliyle: “Pek, Modern Warfare 3 Infinity Ward elinden çıkmayacaksa; yeni bu oyun nerede geliştirilecek?”

Siz de takdir edersiniz ki bu soruya verilebilecek bir yanıt yine söylentilerden ibaret olacak. Zira Activision, yeni Call of Duty oyunları için üçüncü bir geliştiriciyle anlaşmıştı. Ancak VG247 sitesinin öğrendiğine göre Modern Warfare 3’ü bir Kanadalı firma geliştirecekmiş. Activision’a bağlı çalışan tek Kanadalı firma ise Prototype’ın geliştiricisi Radical Entertainment.

Modern Warfare 3’ün akibeti hakkındaki diğer bir söylenti ise oyunu yeni kurulan Sledgehammer Games’in geliştireceği yönünde. Hatta Sledgehammer Games verdiği ilanlarda AAA standartlarında ve çoklu oyuncu özellikleri olan bir FPS oyunu için personel aramaya başlamış bile.

Neler olacak bekleyip göreceğiz.

1 Yorum

Bir cevap yazın