Infernal

Infernal

Bıktım, bıktık ve bıktınız. Sürekli iyi rolü oynamaktan hepimiz bıktık. Neden oyunlarda sürekli melek rolünü biz üstleniriz. Bir şehri, bir kızı veya abartıyorum dünyayı kurtarırız. Açıkçası, ikinci dünya savaşı oyunlarında Almanları öldürmekten bıktım hatta acımaya bile başladım. Bu da böyle bir şey olsa gerek. Ben takım halinde oynanan oyunlarda sürekli takım arkadaşlarımı öldürürüm. Çok hoşuma gider. Peşimde kuyruk gibi dolaşanları hiç sevmem. Stalker incelemesinde bahsetmedim, yeni bulduğum silahları düşman yerine hep dost guruplarımın üstünde denedim. Hayır, aklınızdan geçmesin, ben sadist değilim. Bu tür davranışlar özgürlüğün getirileridir. İşte şimdi bu getirileri uygulayabileceğimiz kötü tarafı oynayabileceğimiz bir oyun, Infernal piyasada. Böyle oyunlar çıkarsa iyi rolü oynamamız gereken oyunlarda anormal tavırlar sergilemeyiz, mesela ben.

Sadist misin Ryan Lennox?

Infernal

Ryan Lennox bizim başkahramanımız. Kendisi güçlü, azimli, karizmatik ve görevini tamamlamadan geri dönmeyen biri. Fakat bu özelliklerin yanı sıra acımasız, gaddar ve yeri gelince psikopat. Bunlara rağmen Ryan, iyilik için çalışan bir kurumda görev yapmaktadır. Bu kurum gizli bir örgüttür ve çalışanlarına ilahi güçler vermektedir. Fakat Ryan, çalıştığı kurumun kurallarına uymamaktadır sürekli görevlerinde şiddet uygulamaktadır.

Infernal

Bir arkadaşı ile bunları konuşurken, Ryan’ı harcamayı düşünen örgüt görevlileri bir baskın yaparlar. Baskın sonrası bir mezarlıktayız. Bir yapı içerisine gireriz, kilise bozması bir mezar odası. Aniden güç yüklenmesi olur ve karşımızda “şeytan” vardır. Takım elbiseli örme saçlı insan görünümündedir. Ryan durumu anlar, kısa bir tanışma faslından sonra şeytan bize kudretinden bahseder. Ryan etkilenir, şiddeti sevdiği için kendisine söylenen vaatler istemese de hoşuna gider. Ama içinden gelen bir ses “buradan çıkmalısın” demektedir. Ryan tam çıkarken, şeytan güç gösterisi yapar. Ryan, benliğini esir alan “şiddete ve gaddarlığa” yenik düşer. Bu durumda en saçma şeyi yaparlar. Ryan, şeytana yazı tura önerisi sunar.

Infernal

Artık kötülük için hizmet etmekteyiz. Kişiliğimizle (oyun karakteri) bütünleşen görevler almaktayız. İlk görevimiz, bir kiliseyi basıp, dini araç olarak kullanan iyilik yaptığını düşünen ve bizi bir zamanlar gözden çıkarıp öldürmek isteyenlerin peşine düşmektir. Artık oyunu oynarken kimin iyi kimin kötü olduğunu siz belirlersiniz.

Bir cevap yazın