InFamous 2 Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

Sony Eurasia Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Murat Gebeceli’nin yaptığı kısa tanıtımın ardından yeni yazarlarımızdan Osman Tufan ile birlikte InFamous 2’yi uzunca bir süre deneme imkanı bulduk. Açıkçası ilk olarak görsellerin hatırı sayılır ölçüde geliştirilmiş olduğunu söylemeliyim. Türkçe seslendirme kalitesi de kadroda ünlü isimler olmamasına rağmen şaşırtıcı derecede başarılı.

Kahramanımız Cole’un yetenekleri de elden geçirilmiş. InFamous 2 ile yeni ve daha etkili yeteneklere kavuşuyoruz. Ayrıca Amp adında yakın dövüşleri oldukça eğlenceli ve heyecanlı hale getiren bir de yeni silahımız var. Binalara ve direklere tırmanmamızı sağlayan tutunma ve zıplama mekaniklerinin de geliştirilmiş olduğunu söyleyebilirim.

Oyunun açık uçlu oynanışı ve yaptığımız iyi veya kötü davranışların hikaye akışı üzerindeki etkisi de ilk oyunda olduğu gibi bizleri yalnız bırakmıyor.

InFamous 2 SS 2

Oyunun en büyük yeniliği ise kendi görevlerimizi yaratmamızı sağlayan editör. Kullanımı oldukça kolay bir arayüze sahip bu editörde hazırladığımız görevleri internet üzerinden diğer oyunseverlerle paylaşmamız da mümkün. Bu yeniden oynanabilirliği artıran oldukça hoş bir özellik kesinlikle.

Çok yakında detaylı bir InFamous 2 incelemesini sayfalarımızda bulabileceğinizi belirteyim. Bu yüzden daha fazla uzatıp sizleri baymak istemiyorum. Son olarak oyunun standart versiyonunun 139 TL’den satılacağını belirteyim. Beklentiler ise oyunun Türkiye’de 15.000 civarında satacağı yönünde.

Bu tanıtım toplantısı yalnızca InFamous 2 için değil, Sony’nin gelecek planlarını öğrenmek açısından da oldukça önemli oldu diyebilirim.

Bir cevap yazın