In Win Diva Micro ATX Kasa İncelemesi

Dış Görünüş ve Tasarım 

Kasanın ismindeki Diva kelimesini fark etmişsinizdir. Diva, Türkçede de genellikle yıldız sanatçılar için kullanılan bir kelime. In Win’in Diva kelimesini kullanması boşa değil. Kasaya şöyle bir baktığımız zaman, kasanın ışık altında parlayan ön tasarımı hemen dikkat çekiyor adeta mini ATX kasaların yıldızıyım demek istiyor. Tabi bu parıltılı kasa tasarımı herkese hitap etmeyebilir. Şahsen ben sade ve basit kasa tasarımlarını seviyorum ama dediğim gibi bu bir zevk meselesi. En iyisi kasa tasarımını kendiniz değerlendirin. Kasanın parıltılı tasarımını kutu tasarımında göremiyoruz. Kutu, olabildiğince basit tasarlanmış ama bunun bir eksiklik olduğu söylenemez. Sonuçta o kutular genellikle çöpe gidiyor.

In Win Diva Genel

In Win Diva arkaŞimdi de kasanın diğer özelliklerine bakalım. Micro ATX bir kasa incelediğimiz için boyut ve kasa içi havalandırmadan çok; pratiklik ve kullanım kolaylığına bakmamız gerekiyor. Zaten böyle bir kasa alanlar büyük ihtimal sistemi bir kere kurmayı tercih edeceklerdir. Micro ATX bir kasaya yükseltme yapmanın pek de mantıklı olduğunu söyleyemeyiz. Micro ATX kasalar ufak olduğu için ister yan, ister düz kullanabiliyorsunuz. Kasa kutusunun içinden bir adet plastik ayak çıkıyor, kasayı nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak bu ayakları gerekli yerlere monte ediyorsunuz. Keşke fazladan ayaklar da kutu içeriğinde olsaydı.

In Win Diva USB çıkışlarıKasanın ön tarafını görüyorsunuz. 5.25″ aygıtları kullanmanız için kasanın ön yüzündeki kapağı açmanız gerekiyor. Kapağı açmak için hafif bastırmanız yeterli, ayın şekilde iki USB, ses ve mikrofon girişinin bulunduğu bölümde kapakla korunmuş. Güç düğmesi kasanın ruhuna uygun dizayn edilmiş, reset tuşu ise oldukça küçük tutulmuş; yaramaz çocukların önüne geçmek için böyle bir şey düşünülmüş sanırım.

Kasaya hava girişini kolaylaştırmak için ızgara sistemi kullanılmış ayrıca kasanın üst tarafındaki ızgarayı çıkarıp temizleyebiliyorsunuz. Sık sık tozdan tıkanan bilgisayar parçalarının böyle modüler olması büyük bir artı bu sayede tozları temizlemek oldukça kolay oluyor.

In Win Diva iç taraf

Bir cevap yazın