In Win Diva Micro ATX Kasa İncelemesi

Eğer toplama bir bilgisayar kuracaksanız seçmeniz gereken en önemli parçalardan biri de bilgisayar kasasıdır. Devasa Full Tower kasalardan, mini ATX kasalara ne istediğinizi bilmeli ve ona göre bir kasa seçimi yapmalısınız. Benim gibi donanım meraklısıysanız ve sık sık parça değiştiriyorsanız muhtemelen tercihiniz PSU’suz satılan kaliteli bir Full Tower kasa olacaktır ama bugün test masamızda Full Tower bir kasa yok, çok daha farklı bir kullanıcı kesimini hedef alan Micro ATX bir kasa var. Önce şu soruların cevabını arayalım “neden mini ATX bir kasa almalıyım” ya da “mini ATX kasa kimler için idealdir?

Mini ATX kasalar daha çok LAN partilere gitmeyi seven ya da sessiz ve ufak kasa arayanlar için idealdir. Bu kasalar ufak ve hafif olduklarından rahatlıkla taşınabilirler ve genellikle bu tür kasa alan biri, sistemi bir kere kurar, bir daha kasayı bile açmaz. O zaman bu kasalardan bekleyeceğimiz şey pratik olmaları değildir (pratik olanlar da tercih nedeni olabilir) daha çok tasarımları, sağlamlığı ve kullanışlı olmasıdır. Bugün test masamıza uğrayan In Win Diva’nın iddiası da tüm bu özelliklere sahip olduğu yönünde.

In Win markasını bir süre önce sitemizde In Win Commander 1200 Watt güç kaynağı incelemesi yazımızdan hatırlayabilirsiniz. In Win markasından tekrar kısaca bahsetmek gerekirse; In Win, Tayvan Menşeli bilgisayar kasası, güç kaynağı ve harici sabit disk kutuları üreten bir firma ve bir süredir In Win marka kasa ve güç kaynaklarını ülkemizde de bulmak mümkün. In Win markasını da kısaca tanıttığımıza göre artık In Win Diva kasamızı incelemeye başlayabiliriz.

In Win Diva Kasa

In Win Diva Kasa

Bir cevap yazın