In Win Commander 1200 Watt

Malzeme Kalitesi ve Güç Değerleri 

In Win Commander 1200 Watt iç taraf

Bir güç kaynağında kullanılan malzemeler de önemlidir. Güç kaynağının içini açıp size kullanılan malzemenin kalitesinden bahsetmek ve fotoğraflamak isterdim ama ne yazık ki, bu mümkün olmadı çünkü güç kaynağını sökmemiz için gereken vidalardan biri güç kaynağının seri numarasının yazılı olduğu kağıdın arkasına saklanmış. Güç kaynağını inceleme bittikten sonra geri göndermemiz gerektiği için o vidayı sökmedim ama güç kaynağı bizim olsaydı emin olun o vida orada durmazdı.

Her neyse göz ucuyla da olsa güç kaynağının içine bakabildim. Gördüğüm kadarıyla kullanılan malzemenin yeterli kalitede olduğunu söyleyebilirim. Resimdeki şeffaf plastiği görüyor musunuz? Bu plastik koruma, güç kaynağının her iki tarafında bulunuyor; güç kaynağına toz ve yabancı madde girmesini engellemek için düşünülmüş, ufak ama hoş bir ayrıntı. Plastik kablonun arkasına bakarsanız bakır ızgaraları görebilirsiniz.

In Win Commander 1200 Watt Güç Kaynağı

Güç kaynağının genel bir görüntüsü… Güç kaynağında kullanılan büyük fana bakın. Yedi kanatlı 14 cm’lik bu çift balyalı fanın deneylerimizde oldukça sessiz çalıştığını gözlemledik. Büyük kanatlı bu fan, kasanızdaki sıcak havanın dışarı atılmasına da yardımcı olacaktır. Ayrıca, fanın sıcaklığı algılayabildiğini ve buna göre fanın devrini arttırabildiğini de not edelim. 1200 Watt güç verebilen bu canavar güç kaynağını, elimdeki sistemle zorlamam mümkün değildi o yüzden mesela 1000 Watt güç verirken de güç kaynağının sessiz çalışıp çalışmadığı hakkında kesin bir şey söyleyemiyorum. Muhtemelen yine sessiz çalışacaktır fakat bunu kendiniz denemeniz gerekecek.

In Win Commander 1200 Watt Güç değerleri

Güç kaynağının Volt değerlerini görüyorsunuz. +12V 20 amper ve +12V 36 amper olmak üzere dört kanal bağımsız +12V seçeneğimiz var bu da toplamda +12V kanalına 112 amper güç verebileceğimizi gösteriyor ki, bu gerçekten iyi bir rakam. Bu güç kaynağı ile rahatlıkla Quad (dörtlü) SLI ve Quad CrossFire bir sistem kurabilirsiniz. Ayrıca, güç kaynağı eğer bir +12V kanalında fazladan yük hissederse diğer kanallardan oraya takviye yapabiliyor. 5.5V ve 3.3V kanalları ise 30 amper olarak karşımıza çıkıyor. Bu da gayet iyi bir rakam. Bu denli güçlü bir güç kaynağının verimli çalışmasını da beklersiniz neyse ki In Win, bu konuda da yüzümüzü güldürüyor. Güç kaynağı, 80 Plus sertifikasına sahip yani bu güç kaynağının verimliliği hiç bir zaman %80’nin altına düşmüyor. In Win’e göre; bu güç kaynağı %88’e kadar verimlilik sağlayabiliyor.

Elimizde verimliliği ölçebilecek pahalı aletler olmadığı için bu konuda firmaya güvenmek zorundayız ama şunu biliyoruz elimizdeki güç kaynağı, en kötü şartlarda bile %80 verimlilik sunabiliyor. Voltaj Fazlası, akım fazlası, güç fazlası, kısa devre koruması ve bağımsız voltaj devresi de ürünün özellikleri arasında. CB, CE, FCC, UL, TUV, BSMI, WEEE, RoHS onay belgeleri de ürünün kalitesini gösteriyor. Son olarak güç kaynağının Nvidia’nın SLI sertifikasını almayı başardığını hatırlatalım.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi halil imamoglu

    Pansiyon Tümay ticari ünvanlı işyeri ofisimde kullandığım bilgisayar max 100 wat ışıklı reklam panosundaki 3×20 wat ve ofiste mecburen kullanılması gereken 2x20wat olarak toplam 200 wat tüketimin 4 ile 6 saat müddetle sağlanmasını temin edebilecek uygun KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI olarak ( UPS ) In Win Commander 1200 Watt / Tom’s Hardware düşünmekteyim. Ürün hakkında daha geniş bilgi ve kesin olarak pazarlıksız son fiatınızı da öğrenmek istiyorum. Teşekkürler

Bir cevap yazın