İlk Nvidia Ion Tabanlı Nettop: Acer AspireRevo

Nvidia Ion altyapılı bilgisayarlar nerede diye sorarken, şirket bize geçen hafta bulunduğumuz çeyrek içerisinde Ion netüstü örnekleri göreceğimizi söylerek önemli bir ipucu vermişti. Aradan çok geçmeden Acer dünya üzerindeki ilk Nvidia Ion tabanlı taşınabilir bilgisayar modeli AspireRevo’yu duyurdu.

Acer Aspire Revo

HDMI çıkışı, düşük güç tüketimi ve sessizliği AspireRevo’yu çok uygun bir ev sineması sistemi (HTPC) yapıveriyor. Üstelik küçük, üstelik ucuz… Çoğu sinemasever bu üründe aradıklarının neredeyse tümünü bulacaktır. Hatırlarsanız bu senenin başlarında Nvidia’nın kendi Ion mühendislik örneğini incelemiştik. O bilgisayarda optik ses çıkışı mevcuttu fakat Acer’in ürününe ait fotoğraflarda bu çıkışı bulamadık. Bildiğimiz kadarıyla GeForce 9400M sesi HDMI üzerinden aktaramıyor. AspireRevo’nun kasasının üst yüzünün kapladığı alan sadece 18 cm2. Kalınlığı ise 3 cm.

Nvidia Ion PC incelememizde de söylediğimiz gibi bu altyapıyı Intel’e göre cezp edici kılan en önemli etmen GeForce 9400M grafik işlemcisi. Bu GPU sayesinde Atom işlemcisi yüksek tanımlı video oynatımı yapabiliyor ve tüm oyunları oynatabiliyor (ağır oyunları düşük görüntü kalitesi ayarlarıyla rahatlıkla oynatabilir).

Acer’dan ürünün piyasaya çıkış ve fiyat bilgilerini alamadık ama şimdilik uygun fiyatlı olacağını ve yazın oturma odanızda yerini alabileceğini bilin.

Bir cevap yazın